Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Senseç Yayıncılık | You Open The Doors İngilizce Eğitim Seti (Çözüm)

profile
Alper
3 hafta önce
2.638

Çözüm | Kısaca yaşadığım mağduriyet ve çözüm sürecini aktarmak istiyorum. Kampüs içerisinde iki tane satış elemanı tarafından you open the doors adı altında 15 günlük bir deneme sürümü olan ve hiçbir koşul sunmadan iptal edebileceğimiz söylenen bir sözleşmeye imza attım. Sonrasında firmayı arayıp iptal ettirmek istediğimi söyledim. Telefondaki kişi bana herhangi bir şey yapmam gerektiği hakkında bir bilgi vermedi. 15 gün sonrasında ödeme almak için aradıklarında ödeme yapmak istemediğimi ve iptal ettirdiğimi söyledim. Telefondaki kişinin bana şunları söyledi: " İptal etmek için aradığınızı görüntülemekteyiz ama tarafımıza aktivasyon kodunun olduğu kağıdı iadeli ve taahhütlü şekilde göndermemişsiniz. Artık yapacak bir şeyiniz yok ödemek zorundasınız." Ödemeyi reddedip Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Başvuru yaparken şikayetim ile ilgili bir dilekçe yazdım ve karşı tarafı aradığıma dair operatör kayıtlarının ekran fotoğraflarını ekledim. Yaklaşık 4 ay sonra dava sonuçlandı ve senseç yayıncılık haksız bulundu. Davayı kazandım. Aynı sorunu yaşayanlar da panik yapmadan Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup yaptığım işlemlerin benzerlerini kendi şikayetlerine uygun şekilde yapabilirler. İçiniz rahat olsun kazanma olasılığınız çok yüksek.

profile profile profile
4 Destek
15 Yorum

Benzer Şikayetler

You Open The Doors Tüketici Hakları Ve Mağduriyetimiz

profile
Hayriye
1 hafta önce
438

Benim de başıma aynı olay geldi. Tüketici hakem heyetine şikayet edersek kazanır mıyız ve ücreti ödemek zorunda mıyız? Kimse hakkını yedirtmesin. Böyle yaparak öğrencileri mağdur ediyorlar. Zaten paramız yok, gerçekten yeter.

You Open The Doors Yalan Söylüyorlar Kesinlikle

profile
Nazlı
2 hafta önce
492

Bu uygulama için kurulan stantlar kesinlikle yalan söylüyor. '15 gün içerisinde iptal' diyorlar ancak herhangi bir şekilde iptal işlemi gerçekleştirmiyorlar. Biz aradığımızda bilgilendirme yapılmıyor. 15 günün sonunda ise para için arayıp, iptal işlemi gerçekleştirdiğimizi söylediğimizde 'Hayır, biz...

You Open The Doors Mağdur Etti

profile
Bilalhan
2 hafta önce
942

Finallerden çıktığımızda üniversite kapı önünde stant açan 'You Open the Door' firması, bize yardımcı olacaklarını, mühendislerin yabancı dile ihtiyacı olduğunu, şimdilik kullanmak istemezsek 14 gün içinde otomatik olarak üyeliğin iptal edileceğini, kazancımızın ise 2-3 sene sonra bile zam yapılmaya...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

15 Yorum

Melisa
Melisa

Merhaba size bir şey sora bilir miyim bende Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru yaptım ama bana Başvurunuzda bu kapsama giren herhangi bir reklam belirtilmediğinden başvurunuz işleme alınmamıştır dediler belge olarak ben sözleşmeyi yükledim kabul edilmedi ne yapabilirim başka

Senseç Yayıncılık | You Open The Doors İngilizce Eğitim Seti (Çözüm)
Alper
Alper

Merhaba, bu konu hakkında herhangi bir bilgim yok maalesef. Başvurunuzu internet sitesinden mi yapmıştınız? Eğer öyle ise fiziksel olarak başvuru yapabilirsiniz. Ben fiziksel olarak ilçedeki Hakem Heyeti'ne başvurmuştum bu tarz bir sorun olmamıştı.

Zeynep
Zeynep

Bende aynı durumdayım nasıl yol izleyebilirim yardımcı olur musun lütfen

Alper
Alper

Elinde imzaladığın sözleşme ile bulunduğun ilçenin Tüketici Hakem Heyeti'ne gidip durumu anlattıktan sonra senden yaşadığın sorunu anlatan bir dilekçe yazmanı isteyecek Dilekçe yazman konusunda yardımcı olacaklardır. Başvuru yapıp süreci takip halinde kalabilirsin.

Betül
Betül

Beni üye yapan kişi de 14 gün içerisinde girmezsem kendiliğinden iptal olacağını söylemişti iki ay sonra arayıp ücreti istediler Bende ilk iki ayı ödedim Sonra Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet etmemi söyledi arkadaşlarım Geçen ay şikayette bulundum Seninki gibi olumlu sonuçlanır mı?

Alper
Alper

Bence sonuçlanır. Elimdeki kararda hukuka uygun bir şekilde düzenlenmediği için sözleşmenin geçerliliği yoktur deniyordu.

Yaren
Yaren

Şikayetimizi dilekçe seklinde yazıp iade istedik ve senin durumundan farklı sayılabiliriz çünkü bize 15 gün geçtikten sonra ödeme yapınız denildi o şekilde öğrendik itiraz etme hakkımız kalmadı sözleşmede açık ve net şekilde 15 gün içinde itiraz edilmesi gerektiği belli arama kaydımız vb. Bile yok itiraz ettiğimize dair yinede fikirlerin için teşekkür ederim

Alper
Alper

Buradan anladığım şey firmayı iptal için 15 gün içinde aramayıp kursu istemediğinizi firmaya dilekçe yazarak belirtmişsiniz. Bu da bir yöntem sayılabilir aslında. Ve sözleşmede eksikler var. Sözleşme hukuka uygun düzenlenmemiş. Ayrıca İstenmeyen bir hizmete para ödemek gerçekten kötü bir durum. Tekrardan şansınızı deneyin bence.

Yaren
Yaren

Alper daha öncesinde aynı şekilde de bulunduk Hakem Heyeti'ne de gittik çok fazla insan var ve bir şey yapamayız ödemek zorundasınız dendi ödüyorduk ama şu an bakıyorum ki site mevcut değil site tamamen mi kapandı anlayamadım davayı sadece sen mi kazandın yoksa tamamen haksız bulunup kapatıldı mı?

Yağmur
Yağmur

Merhaba ödeme yapmaya kesinlikle devam etmeyin. Tek kuruş dahi vermeyin daha fazla bunlara. Kurumsal bir firma olmadıkları için icra davası açamazlar, açsalar dahi tek bir a4 kağıdına yazdığınız red yazısıyla hemen düşürebilirsiniz davayı. Lütfen ilçenize bağlı emniyet müdürlüğüne gidip şikayette bulunun.

Alper
Alper

Bence sizinle yeteri kadar ilgilenilmemiş. Başlarından savmışlar sanırım. Tekrardan gidip isteğinizi net bir şekilde belirtip bunu bunu yapmak istiyorum diyebilirsiniz. Sırada çok fazla kişi olması sizi pek bağlayan bir şey değil. Zaten süreç aylar sürüyor. Eğer tekrardan aynı cevabı alırsanız online yollardan da başvuru yapılıyor sanırım. Sitenin geçmişine gelecek olursak bunlar sürekli farklı isimlerle karşımıza çıkıyorlar. Bir site kapanıp yenisi açılıyor. Sitenin kapalı olması seni yanıltmasın bence daha fazla ödeme yapma. Ama eğer icra vs durumlar olmasından korkuyorsan ödeme yapabilirsin. Ama sonrasında kesinlikle Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup paranın geri ödenmesini talep et. Bunu tüketici hakem heyetindeki kişi daha iyi bilir aslında ona da sorabilirsin. Sana yardımcı olacağını düşünüyorum.

Melisa
Melisa

Ödeme yapmadığınız da hakkınızda dava açıldıktan sonramı Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru yaptınız

Alper
Alper

Hayır. Ödeme yapmayacağımı karşı tarafa belirttim. Aynı gün onları beklemeden başvuru yaptım. Yaptıktan sonra da herhangi bir dava açmadılar.

Zeynep
Zeynep

Arkadaşımla aynı durumu yaşadık ve bugün arkadaşımı arayıp 3800 TL ödemeniz var denildi. Sizde süreç nasıl işledi? 2 Kasım'da sözleşmeyi imzaladık hemen ertesi günü 3 Kasım'da onlardan biri aradı ve biz de iptal etmek istediğimizi söyledik. Arayan kişi iptal edildi dedi herhangi bir şey göndermemiz gerekiyor mu iptali için dedik hayır dediler bize şimdi de sürekli arayıp rahatsız edip ödemeniz var deyip darlıyorlar. Ve eğer bu ayda ödemezseniz icralık olacaksınız diyorlar ısrarla iptal ettik biz diyoruz neden dilekçe göndermediniz dediler bende siz hiçbir şey göndermenize gerek yok dediniz dedim bilerek bunu deyip üç ay sonrasında arayıp parayı çıkarmak için yapmışsınız dedim kendileri bizim adımıza giriş yapmışlar aktivasyonu gerçekleştirmişler çünkü bilgilerimiz onlarda bu süreçte biz ne yapacağız

Alper
Alper

Bu kısımda aynı şekilde memnun olmadığın online bir hizmet söz konusu. Eğer isterseler bu hizmeti senden herhangi bir belge vs istemeden iptal edebilirler. Hakem heyetinin kararı da bu yönde. Eğer ödediyseniz bile yine de başvurun. Uzun bir süreç ama sonunda paranızı geri alabilirsiniz. İcra durumu ise evet öyle bir ihtimal var bana da aynısı söylendi. E devletten icra dosyası sorgulama kısmından her hafta 1 kere baktım. Beni icraya vermediler. Eğer verirlerse de icraya itiraz için bir hafta süreniz var.

Benzer Şikayet Yaz