Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Kalaycıoğlu Bozkır Tahin Bozuk Çıktı, Tüketiciyi Suçluyorlar

Gokce
21 Nisan 16:28
106

Kalaycıoğlu Bozkır Dünyası markasının tahinini Erzincan Mandıra'dan iki büyük kutu olarak almıştık. İlk açılışta içinde resimde gördüğünüz topçukları fark ettik, bunun bakteri üremesi olduğunu düşündük. Ürün üzerindeki telefon numarasına resimlerle durumu bildirdim. Verdikleri cevap 'içine su katmışsınızdır' oldu. Ben neden ve nasıl su katabilirim ki? Ürünü açtığım anda bu şekildeydi ve daha hiç açılmamış olanın dışarıdan resmini de çektim. Eğer su yüzünden olduğuna bu kadar eminlerse, belki de suyla miktarını artırıp sattılar, bilemiyorum; ancak ben hayatımda tahine su katıldığını hiç görmedim ve üstelik bu konuda suçlandım. Özetle, firma hijyenik koşullarda üretilmeyen ya da temiz suyla yıkanmayan kaplara doldurdukları tahindeki üreyen bakteri konusunda özür dilemek yerine beni suçladı. Erzincan Mandıra'ya da gerekli şikayetlerin yapılarak ürünün satışıyla ilgili tedbirlerin alınacağını bildirdim. Halkı, içinde ne olduğunu açıklayamadıkları tahinlerle zehirlemeye çalışıyorlar.

Kalaycıoğlu Bozkır Tahin Bozuk Çıktı, Tüketiciyi Suçluyorlar
Kalaycıoğlu Bozkır Tahin Bozuk Çıktı, Tüketiciyi Suçluyorlar
Kalaycıoğlu Bozkır Tahin Bozuk Çıktı, Tüketiciyi Suçluyorlar
Kalaycıoğlu Bozkır Tahin Bozuk Çıktı, Tüketiciyi Suçluyorlar
+1
22 Nisan 14:38 (Şikayetten 22 saat sonra)

Son tüketim tarihine aylar kalan ürüne müşterimiz su karıştırıp iade etmek istemektedir. Tüketici kötü niyetlidir.

22 Nisan 15:01
Gokce
22 Nisan 15:46

Buraya bile bu yorumu yazabilecek kadar korkunç bir firma. Hala su kattığım konusunda suçlandığım yetmiyor gibi bir de "sorunlu insansınız" dendi. Böyle bir müşteri hizmetleriyle daha fazla muhatap olamam. Tüm tüketicileri de duyurmak isterim, bu kadar kurumsal olmayan bir firma tarafından üretileni tüketmeyin, müşterilerine bu seviyede bir üslupla yaklaşan firmadan koşarak kacın. Şu an tek amaçları şikayetimi çekmemdir ve bunu düzgün bir üslupla yapmak yerine tehditler ve hakaretlerle saldırarak yapmaya asla kabul edilemez. Ürüne su katip satamazsanız (su katıldığına bu kadar eminseniz üstlenmeniz gerekirdi), hatalı/içerisine kattığınız ya da temizlemediğiniz kaplardan kaynaklanan bakteri üremiş ürününüz için bir de müşteriye asla suçlayamazsınız. Yazıklar olsun böyle firmaya.

Gokce
22 Nisan 15:47

Sorunlu bir insan diye hakaret etmek nasıl bir müşteri hizmeti tutumudur

Gokce
22 Nisan 18:00

Eklemek istediğim önemli nokta da son tüketim tarihine 4 ay kala bir ürünün bozulması normalse, son tüketim belirlemenizi düzenlemeniz gerekir. Tarihi geçmemiş, müşteri tarafından açılmamış bir ürün bozuk çıktıysa bunu firma en bastan uygun bir şekilde kabul eder, gerekirse "elimizde olmayan bu kusurdan dolayı kusura bakmayın" der ve özrünü diler, telafi eder. Müşteriyi suçlayıp hakaretler yağdırmaz. Hayatımda tahine su katıldığını duymadım, su katmışsınız diye suçlandım. Bu kadar hakaret üzerine attığınız hiçbir adim bu üslubunuzu düzeltmeyecektir ve bu sitede yayınlanmaya devam edecektir. Sizden para da ürün de beklemiyorum. Lütfen yalan yanlış konuşmayı bırakın, tüm hakaretleriniz ekran görüntüsüyle kayıtlarım altında. Bilginize.

24 Nisan 11:50

Müşterimiz, telafi ürün ya da para iadesi kabul etmemektedir. Karalama amaçlı paylaşımlarda bulunmaktadır..

Gokce
24 Nisan 14:00

İlk şikayetim tarafınıza ilk kez ulaşıp, bu üründe böyle bir durum var dediğimde "kusura bakmayın" demek yerine müşteriyi azarlayıp "su katmışsınız kabul edemeyiz" demeniz ile ilgiliydi. En bastan durumu kabul edip saygı çerçevesinde dönüş yapmak yerine su katmışsınız diye ithamda bulundunuz ve yardim edemeyeceğiz deyip kestirip attınız. Açın okuyun mesajları. Üzerine buraya şikayet açtım, şikayet herkesçe görülünce panikle telafi etmeye çalıştınız ama yine su katmışsınız muhabbeti yapıp üzerine de "sorunlusunuz" dediniz. İlk şikayetimdeki suçlama üzerine bir de hakarete uğradım. Bunu tahinle mi parayla mi çözeceksiniz. İkisi de mümkün değil. Bu davranışınız ile ilgili şikayetim yayında kalacaktır. Müşteri temsilcinizin hiç kimseyi böyle suçlayıp üzerine bir de hakaret etmeye hakkı yoktur.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz