Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Doğuş Oto Kartal Arızanın Çözülmemesi

profile
25 Mayıs
947

24 Nisan 2023'te Doğuş Oto Kartal Seat ® yetkili servisine bakım ve arıza için 2021 model Leon 1.0 TSİ style aracımı teslim ettim. Araçta yokuş yukarı sola dönüşlerde sol ön taraftan "tıkırtı" şeklinde "dişli" sesi geldiğini ve kontrol edilmesi talebinde bulundum. Bu arıza talebim için belirttiğim sesin duyulmadığını ve müdahale edilmesine gerek olmadığını ifade ettiler. Sesin duyulmamasının mümkün olmadığını belirterek, test sürüşünde servis danışmanı ve formenin sesin duymasını sağladım. İlk etapta bu sesin normal aks sesi olabileceğini söylediler. Aracı ilk aldığımda bu sesin olmadığını, aracı 2 yıldır aynı güzergah üzerinde kullandığımı, normal olsaydı 2 yıldır bu sesi duyacağımı belirterek, tekrar incelenmesini istedim.

Muadil başka araç ile belirttiğim sesin bulunup, bulunmadığını tespit edebileceklerini belirttiler. Bir süre muadil araç bulunması beklendi, fakat araç bulunamadı. Bu süreçte araçla kullanıma devam ederken tahrik sistemi hatası alarak araç 1200 devri geçmedi. Tekrar arıza için aracı servise bıraktım. Bu süreçte ses şikayeti ile ilgili teknik ekip gelerek 2 konuya bakacağını belirtildi. Motor tahrik hatası ile ilgili araçta bir hata kodu bulunmadığını bu yüzden bir şey yapamadıklarını, tekrar olursa servise gelmem gerektiği iletildi. Ayrıca ses şikayeti ile ilgili sesin normal olduğu ve müdahale gerekmediği belirtildi. Tekrar bakılmasını istediğimde ön takımın civatalarının tork ® metre sıktıklarını ilettiler.

Ekli görsellerde motor tahrik sistemi hatasının verildiğini ve sola dönüşlerde sesle ilgili şikayeti videoda azda gelse görebilirsiniz. Araç hata vermesine rağmen araçta hata kodu bulunamamasından dolayı ben tekrar bu hatayı almak durumunda neden kalıyorum. Hata kodu bulunmadığı için sadece bu kodu tutan sistemin resetleme işlemi yapılabiliyormuş. Yani ben araç ile 150-200 km arası hızlarla giderken bir anda motor kendini 1200 devire çekerek aracı ani motor freni yaparak kaza vb. durumuyla yaşayabilirim.

Ses ile ilgili aracı ilk aldığımdan günden beri bu sesi duymaz iken neden şimdi bu sesi duyuyorum. Doğuş Oto'nun bulamadığı muadil aracı ben bularak başka araç sahiplerinde bu sesin gelmediği teyidini alıyorum. Şu an bu sesin bir sorun yaratıp, yaratmayacağı ve motor tahrik hatasının tekrar alıp, almayacağımın endişesi ile bu araca biniyorum.

Doğuş Oto Kartal Arızanın Çözülmemesi
Doğuş Oto Kartal Arızanın Çözülmemesi
Doğuş Oto Kartal Arızanın Çözülmemesi
+3
Burak
28 Mayıs 14:37

Sesin daha net duyulabilmesi için ayrıca video yüklenmiştir. Servis kayıt formunda yapılan işlemlere ve cevaplara ulaşabilirsiniz. Firmadan herhangi bir dönüş olmamıştır.

Benzer Şikayetler

Doğuş Oto Kartal Fahiş Fiyat Sebebiyle Aracıma İşlem Yapmıyor

profile
25 Temmuz
196

Doğuş Oto Kartal firması 18 gün önce bıraktığım aracıma herhangi bir işlem hala uygulamamıştır. Tampon boyaması ve far değişimi için istediği fahiş işçilik (parça/malzeme hariç sadece işçilik 8.500 TL) ücretleri yüzünden sigorta firması ile inatlaşma içerisindeler. Bu nedenle 18 gündür aracım hiçbir...

1

Doğuş Oto Kartal İkame Araç Ve Belirsiz Tamir Süresi

profile
22 Temmuz
951

Doğuş Oto Kartal Seat marka aracımı tamir için bıraktım 11.07.2023 tarihinde bu süre geçmesine 12 gün oldu. Aracımın tahmini teslim süresi bile söylenmiyor ayrıca garanti kapsamında yapılmasına rağmen ikame araç yok Doğuş müşteri hizmetlerini aradım en azından ikame araç konusunda yardımcı olun diye...

1 Destek
1

Doğuş Oto Kartal Servis Sorunu

profile
21 Temmuz
1.663

21.07.2023 11:00 için rezervasyon yaparak aracımın yıllık bakımını yapmak için Doğuş Oto Kartal servise gittim. Kocaeli'de ikamet ettiğim için servise ulaşmak için yaklaşık 65-70km yol gidiyorum. Servis sorumlusu ile görüştüğümde önce aracınızı bugün teslim edemeyiz yoğunluk fazla yarın verebiliriz ...

1 Destek
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Tanju

Hocam bende 6 aydır parça bekliyorum, senin araç yapıldı mı?

Burak

Ne parçası bekliyordunuz, benim sorun çözülmedi. Dönüş dahi olmadı.

Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.
Benzer Şikayet Yaz