Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Steam'in Bankamdan Dolar Değil Tl Faturalandırma Yapması.

profile
Seyit
05 Mart 11:11
305

İş Bankası müşterisiyim ve birçok temsilci ile görüşmelerim neticesinde, yurt dışından yapacağım işlemler dahil olmak üzere kredi kartıma USD hesabı ekleyerek TL/USD çevirdiğimde, USD borçlanmalarımın hesap özetine USD olarak yansıyacağı ve ekstra marj ödemeyeceğim konusunda defalarca bilgilendirildim. Ve böyle yaptım.

Ancak Steam çekim işlemlerini Lıdıo/Steam Amsterdam TR üzerinden doğrudan TL çekimi olarak yapıyor. Kredi kartımdan dolar faturalandırmıyor. Cevap oranı düşük olmasına rağmen, buraya yazmak ve aynı duruma düşecek olanları uyarmak istedim.

Ayrıca yurt dışı alışverişe kapalı olan kartımla doğrudan çekim yapılabildiğini fark ettim. Banka temsilcisi ile görüştükten sonra ertesi gün USD hesabı ekleyerek tekrar denedim. Kart bu sefer işlemi reddetti. Yurt dışı işlemlerde kart bilgilerinizin çalınması durumuna dikkat ediniz.

Steam destek ile iletişime geçtim ve onlar bankamdan USD olarak faturalandırdıklarını söylüyor. Ama bankam TL olarak faturalandırıldığını doğrudan söylüyor. Hangi tarafın haklı olduğunu bilmiyorum. Normalde ödeyeceğim kurdan yaklaşık üç lira daha fazla ödediğim parayı geri alma derdindeyim.

Steam'in Bankamdan Dolar Değil Tl Faturalandırma Yapması.
Seyit
Seyit
08 Mart 21:27

Belirttiğim gibi kredi kartımı tl/USD yaptığımda yurt dışı alışverişlerde ödenen ekstra marj yansıtılmıyor ve 25$ değerindeki işlemim 25$ görünüyor. Ve 25 dolar ile kapanıyor. Yalnız Steam yüksek tutarlı işlemlerde (ben 100$ ve 314$ ve 414$ denedim.) farklı bir sanal pos üzerinden çekim yapıyor (lidio Steam Amsterdam TR) ve bu tutar bana tl olarak yansıtılıyor. Ve normalde USD hesabıma yansıması gereken işlem tl hesabına düşüyor ve bu bahsi geçen ekstra marj'ı da dahil etmiş oluyor. Steam bu konuda yardımcı olmayı reddediyor. Banka ise işlem tl yansıtıldığı için bir şey yapmıyor.

Benzer Şikayetler

Valve (Steam'ın Kusursuz Hizmeti.)

profile
Uçan
10 Kasım 2023 00:38
138

Steam EA Play Aboneliği İle İlgili Sorunlar

profile
Halim
18 Ekim 2023 22:45
497
2 Yorum

Steam Hesabımı Haksız Yere Kısıtladı

profile
Demir
24 Nisan 2023 01:07
385
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz