Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

ROBLOX

tam yıldız tam yıldız yarım yıldız boş yıldız boş yıldız 2.6
Son 1 yılın verilerine göre oluşturulmuştur.
ROBLOX ile ilgili bir şikayetin mi var?
2.975 Şikayet
Şikayet Sıralaması
profile
-
3 gün önce

Roblox Hesabım Haksız Yere Banlandı

Roblox 'ta haksız yere banlandım ve hesabıma giriş yapamıyorum. Dün banlandım ve bugün açılacağını söylediler ancak açılmıyor. Giriş yapmak için hesap adımı veya şifremi yazdığımda hata veriyor. Lütfen haksız yere hesapları banlamayın. Hesap adım: w**

profile
18
3 gün önce

Roblox Hesabıma Giriş Yapamıyorum

Roblox'a giriş yapamıyorum. Giriş yapmaya çalıştığımda şifreni sıfırla diyor. Fakat hesap oluştururken telefon numarası veya e posta vermedim. Başka bir e posta yazınca kod gelmiyor. Lütfen sorunuma çözüm bulun giriş yapamıyorum. Roblox şifrem doğru ancak giriş yapamıyorum

profile
8
4 gün önce

ROBLOX Satin Aldığım Halde Robuxum Yüklenmedi

80 robux aldım fakat yüklenmedi. Yardımcı olur musunuz? Güvenip alıyoruz neden böyle oluyor? Tüm dünyada oynanan bir oyunda böyle durumlar yaşanması hiç hoş değil. 80 robuxumu yüklerseniz çok memnun olurum. İlk defa böyle bir şey oldu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ROBLOX Satin Aldığım Halde Robuxum Yüklenmedi
profile
26
4 gün önce

Roblox'ta Bazı Oyunlarda Pantolonum Gözükmüyor

Roblox'ta pantolonumu giyiyorum ama pantolon bazı oyunlarda gözükmüyor. Bütün pantolonlarımı giyiyorum ama hala düzelmiyor. Her türlü pantolonları giyiyorum, olmuyor. 2 ya da 3 yıldır böyle duruyor, çözüm bulamıyorum. Yıllardır mesela Tower of Hell ve bazı oyunlarda gözükmüyor.

profile
50
4 gün önce

Roblox Hesabıma Giremiyorum

Roblox hesabıma giremiyorum. Roblox kendisi benim şifremi değiştirmiş şifreyi değiştire, bastım. Telefon numaramı yazdım, olmuyor. Submit diye kısma bastım, kaç kere bastım olmuyor, e postamı da denedim. Ama yine aynı sorun ile karşılaşıyorum. Lütfen yardımcı olun. En kısa sürede çözülmesini istiyor...

profile
222
6 gün önce

Roblox İnf Ban Yedim, Bu Ne Demek!

Durduk yere aut adlı oyunda ban yedim süre inf yazıyor. Her yere baktım bulamadım. İnf ne demek kalıcı mı geçici mi geçici ise kaç gün durduk yere çapraz ticaret yaptın denilerek abn yedim. Dün sadece oyunda standımı verip skin aldım. Her gün olduğu gibi normal takas yaptım ama ban yedim.

Roblox İnf Ban Yedim, Bu Ne Demek!
  • profile
1 Destekçi
profile
339
6 gün önce

Roblox Para İadesi Haksız İzinsiz Kazanç

Google pay aracılığıyla roblox oyun sitesine 10 yaşındaki kızımın iznim olmadan girdiği ve kayıtlı banka hesabımdan bir ay içerisinde 1.000 TL'den fazla para çekildiği tespit edilmiştir. Üstelik, kızım bu ay içerisinde hiç roblox'a girmemiş olduğundan, muhtemelen üyelik oluşturulmuştur. Paramın en k...

profile
208
6 gün önce

Roblox Hesaplarımın Şifresi Değiştirildi

Benim @a*** @m*** @m*** adlı hesaplarım teker teker çalındı hesaplarım bilgisayarımda kayıtlı değildi. Arkadaşlarım gitti lütfen kurtarın ayrıca böyle bir sürü hesabım gitti ve silindi şifreleri değiştirildi.

profile
552
6 gün önce

Roblox Oyunundan Param \u00c7ekildi

6 yaşında ki çocuğuma verdim. Telefonu zararsız güvenli oyun diye ama roblox oyunu çoluk çocuğu kullanıp bizlere zarar veriyor. Faturalı hattımdan para çekilmiş böyle saçmalık olmaz oyun şirketi mısınız dolandırıcımı benim paramı iade edin yoksa her platformda şikayet imi dile getiririm

profile
249
6 gün önce

Roblox Oyunu Ayıp Mesajlar Geliyor

Roblox çok kötü indirdim bütün paramı aldı. Ayıp ayıp videolar vb. Şeyler gösteriyor. İlk başlarda çok güzel gibi gelse bile artık çok kötü bütün cüzdanımdaki parayı aldı. Beni ayıp sitelere gönderdi. Bana sürekli olarak uygunsuz mesajlar gönderiyor.

profile
238
6 gün önce

ROBLOX Şifreyi Kabul Etmiyor

Ben bütün açtığım hesaplarımın şifrelerini hatırlıyorum fakat şifremi yazdığımda şifreyi kabul etmiyor. Bunun yüzünden arkadaşlarımla oyunlar oynayamıyorum. En az 6-7 tane hesabım var ama giriş yapamıyorum. Arkadaşlarımı çok özlüyorum, bu sorunun çözülmesini istiyorum.

profile
370
6 gün önce

Roblox Oyunundan 6000 TL Faturaya Para Geldi

Kardeşimin annemin telefonundan ücretsiz sanıp oynadığı oyundan 6000 TL fatura yansıdı. Hesabın silinip para iadesi yapılmasını müşteri hizmetlerinden en kısa zamanda dönüş yapılıp sorunun giderilmesini istiyorum.

Roblox Oyunundan 6000 TL Faturaya Para Geldi
Roblox Oyunundan 6000 TL Faturaya Para Geldi
profile
391
1 hafta önce

Roblox Boşuna 183 Gün Ban Yedim

1 yıl önce hesaba 80 robux çekmiştim ve roblox seriye bağladı her gün haberimiz olmadan 200-300 çekti ve bir yetkiliye başvurduk paramızı geri verdiler ama bu sefer oyuna girdiğimizde hesabımdan 183 gün ban yediğimi gördüm. Bu nasıl bir saçmalıktır. Siz bu işe karışınca da sizi banlayalım. Bu nasıl ...

profile
309
1 hafta önce

Roblox Şifremi Sıfırlayamıyorum

5 aydır Roblox hesabıma girmeye çalıştım. Şifremi sıfırlamam gerekiyor diye bir mesaj geldi. Denedim ama hiçbir Gmail ya da telefon numarası eklememiştim, bu yüzden bildirim gelmedi ve hesabıma giremiyorum.Oyuncu ismim o*** ve eski şifresini içine girilen her bilgiyi biliyorum ve en kısa sürede yanı...

profile
247
1 hafta önce

Roblox Şifre Sıfırlama Hatası Diyor

Roblox hesabıma 19******* kullanıcı adına şifre sıfırlamak gerekiyor diye uyarı geliyor ve açamıyorum. Ama kaydolurken telefon numarası veya mail adresi bilgisi istemediği için Sıfırlama işlemini yapamıyorum Musk ya da mail gelmiyor lütfen yardım eder misiniz

profile
304
1 hafta önce

Roblox Durduruldu Hatası Veriyor

Oyuna girdikten 1-2 dakika sonra durduruldu hatası veriyor. Bu çökme 2 veya 3 ay falan önce başladı. Önceden olmuyordu ayarları Automatik'e çekmeme rağmen oyun çökmeye devam ediyor. Hatanın detaylarına baktığımda hata ismi BEX64 olarak geçiyor. İşletim sistemi olarak Windows 7 Ultimate kullanıyorum.

profile
287
1 hafta önce

Roblox Parayla Robux Alıp Robux su Vermemesi

Robux aldım 450 ama parayı aldı. Robux gelmedi 110 TL gitti yara robuxtu verin ya da para iadesi yapın. Gir çık yaptım, sayfa yeniledim, kapatıp açtım ama gelmedi. Yardım edin lütfen. 🙏 Arkadaşıma anında geldi, bir tek bende böyle bir sorun oldu. Çözün sorunumu lütfen.

profile
381
1 hafta önce

Roblox 10 Yaşında Ki Oğlum Kartımdan İznim Dışında Harcama Yapmış

Oğlum benden habersiz kartımdan para kullanmış. Kendisi 18 yaşından küçük ve geri iadesini talep ediyorum paranın ve bu gibi durumlarda kart sahibinin aranmasını istiyorum. Resimlerde de bu gayet açık gözüküyor. Bu çocuk henüz 11 yaşında. Geri dönüş yapın.

profile
209
1 hafta önce

Roblox Mağduriyeti

Roblox'ta robux hilesi diye bir şey olduğunu söylediler. Ben de inanarak girdim ama robux gelmedi. Beni yanıltıldığımı anladım. Bir de o kadar reklam izledim, Instagram hesabınızı takip ettim ama yine de robuxumu vermediniz.

profile
160
1 hafta önce

Roblox Arkadaşımı Sayfamda Göremiyorum

Benim bir arkadaşım normalde kayıtlı ama neden arkadaş listemde görünmüyor, bunun nedenini çözebilir misiniz.

Marka Profili

ROBLOX bugüne kadar marka profili oluşturmadı. 
ROBLOX henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Tarih ikonu
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.
Marka Karnesini Gör

Marka Profili

ROBLOX bugüne kadar marka profili oluşturmadı. 
ROBLOX henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Tarih ikonu
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.
Marka Karnesini Gör

Sıkça Sorulan Sorular

Roblox hesabım çalındı. Ne yapabilirim?
Çalınan hesabınızla ilgili Roblox iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Roblox Şikayetvar sayfasında sorununuzu ayrıntılı bir şekilde iletebilirsiniz.
Roblox mail adresi nedir?
Roblox markası ile mail yoluyla iletişime geçmek için web sitesindeki support form'u doldurabilirsiniz.
Roblox'tan kod gelmiyor. Sorunumu nasıl çözebilirim?
Roblox web sitesinde yer alan çözüm adımlarını deneyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfa aracılığıyla da sorunlarınızı markaya iletebilirsiniz.
Farklı bir sorum var.
Roblox oyun platformu ile ilgili tüm soru ve taleplerinizi Roblox Şikayetvar aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Roblox Hakkında

Çevrimiçi bir oyun platformu olan Roblox, Roblox Corpration tarafından geliştirilmiştir. Oyunseverelerin hem üretim tarafında hem de kullanıcı tarafında olabilmelerine imkan tanıyan bu platform, David Baszucki ve Erik Cassel tarafından 2004'te kurulmuş ve 2006 yılında da piyasaya sürülmüştür. Lua programlama dili kullanılarak oluşturulan pek çok farklı türden oyun bu platformda yer almaktadır. Ücretsiz olarak oynanabilen Roblox oyunlarında oyun içi satın alımlar robux adı verilen sanal para birimi ile gerçekleştirilmektedir. 2010'un ikinci yarısıyla birlikte büyüme hızı artan Roblox'un, Aralık 2012'de IOS sürümü, Temmuz 2014'te ise Android sürümü yayınlanmıştır. Mobil versiyonuyla birlikte çok daha pratik hale gelen platformda, 2013 yılıyla birlikte robux adı verilen sanal paranın gerçek para birimine dönüştürülmesine de imkan tanınmıştır. Yıllar içerisinde işleyiş şeklinde ve platrom içerisinde pek çok değişiklik yapan Roblox, Aralık 2020'de Çin'de yayınlanmaya başlamıştır. Pek çok farklı ülkede yayınlanan bu platform; Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve Türkçe'nin yanı sıra 39 farklı dil ve lehçede de hizmet vermektedir.

Roblox Oyun Platformunun Sunduğu Hizmetler

Oyuncuların kendi isteklerine göre oyun ve modellemeler yaratabildiği bir platform olan Roblox'ta aynı zamanda kullanıcılar birbirlerinin ürettiği oyunları da oynayabilmektedir. Üretilen modeller ise farklı oyunlarda kullanılabilmektedir. Oyunlar, bir nesne yönelimli programlama sistemi olan Lua programlama dili ile hazırlanmaktadır. Oyun içi satın alımlarda game passas olarak da bilinen tek seferlik alım işlemleri oluşturulabildiği gibi oyuncular, birden çok kez satın alma işlemi gerçekleştirilebilen geliştirici ürünlerini de tasarlayabilmektedir. Oyunların satın alımından elde edilen gelir, Roblox Corporation ve geliştirici arasında paylaştırılmaktadır. Büyük bir çoğunluğu çocuklar tarafından geliştirilen her yıl ortalama 20 milyon oyun üretilmektedir. Platform içerisinde oyuncular kendi avatarlarını kişiselleştirmek için eşyalar alıp satabilmekte ve hatta bu eşyaları kendileri oluşturabilmektedir. Kıyafet alımı tüm kullanıcılara açık olan bir özellik olsa da satmak için premium üyelik gerekmektedir. Ayrıca oyun içerisinde kullanılan sanal para birimi robux, platformdaki Developer Exchange bölümünden gerçek para birimine dönüştürülebilmektedir. Roblox iletişim hattı, Roblox Support sayfası ve daha fazla hizmetle oyunculara destek sağlamaktadır.

Roblox İletişim Kanalları

Yüksek kullanıcı oranına sahip Roblox oyun platformunda pek çok farklı sorun yaşanabilmektedir. Hesabınızla ilgili teknik sorunlar, giriş hataları ve satın alma problemleriyle ilgili Roblox müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Genel kullanıma yönelik olarak hizmet veren bu hattın numarası ise web sitesinde 888 858 2569 şekilde belirtilmektedir. Fakat Roblox'un Türkiye'ye özel herhangi bir iletişim hattı bulunmamaktadır. Oyun içerisindeki veya platformadaki belirli sorunlar için Roblox Support bölümünde farklı başlıklar yer almaktadır. Siz de sorununuza uygun başlığı seçerek bu alandan yararlanabilirsiniz. Fakat Roblox Support sayfasında Türkçe dil desteği bulunmuyor. Sorun ve şikayetlerinizi markaya ayrıntılı bir şekilde iletebilmek için Şikayetvar kanalını kullanabilirsiniz. Roblox durduruldu hatası, şifre sorunları, farklı platformlardan Roblox uygulamasına geçiş hataları ve hesabınızın çalınması gibi durumlarla karşılaştığınızda Roblox şikayetlerini bu sayfa aracılığıyla iletebilirsiniz. Yorumlarınızı görsellerle detekleyebilir ve markadan beklentilerinizi iletebilirsiniz.