Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Doğan Trend Otomotiv Mg Ayıplı Araç Teslimi

Osman
14 Haziran 16:34
851

Firma: mg doğan trend bayi basın ekspres adres: Halkalı merkez, yan yol, basın ekspres cad. No. 37, 34303 Küçükçekmece/İstanbul telefon: 0212 401 55 00 konu: ayıplı araç teslimi ve iade talebi açıklamalar: mg doğan trend basın ekspres bayi’nden satın almış olduğum ÖTV muafiyetli hs Luxury 0 km aracın 08.06.2024 cumartesi günü teslimi sırasında, aracın sol ön çamurluğunda darbeye bağlı boya kalkması olduğunu ve park sensörlerinde hata bulunduğunu fark ettim.

Durumu bayi ve merkezle paylaşmama rağmen, çözüm üretilmemiş, görüştüğüm bayi çalışanları sensör hatasının plakadan kaynaklı olduğunu iletmiş; kendiniz plakayı sökün, vidalayın, tampona silikonlayın tarzında, kısacası kendi başınıza halledin bütünlüğünde yorumlar yapmıştır. İlk görüşmemiz 10.06.2024 pazartesi tarihinde gerçekleşmiştir ve hiçbir şekilde çözüm olanağı sağlanmamıştır. 11.06.2024 tarihi için bayi bizimle iletişime geçeceğini bildirmiştir fakat iletişime geçilmemiştir.

12.06.2024 tarihinde bayiye giderek tekrar durumu paylaştık ve yine sorunumuz çözülmemiştir. Kendilerine aracın ayıplı araç olmasından dolayı iade işlemi başlatmak istediğimizi bildirdik, iade edebilirsiniz. Merkez ile görüşüp bildirim açmanız gerekmektedir diye bilgi verildi. Merkez ile görüşüp bilgi verdik. Talebimizi dile getirdik. 14.06.2024 tarihinde tamamen kurumsallık dışı olarak çalışan şahsi numarası ile beni arayıp durumu sordu ve kendisine tekrar anlattım; bayi ile görüşüp bilgi vereceğim dendi. 15-20 dakika sonra tekrar arandım.

Aracın ayıplı olmadığını, boya kalkması için rötuş yapılabileceğini, sensör ile ilgili bayramdan sonra yardımcı olmaya çalışacaklarını ilettiler. Kendilerine aldığım 0 km aracın tarafıma kusursuz şekilde teslim edilmesi gerektiğini, darbeden kaynaklı boyası kalkmış aracın kusurlu olduğunu, ayrıca park sensörlerinde hata olduğunu, aracı bu şekilde teslim aldığımı ve bu aracın kusursuz olmadığını dile getirdim.

Bana çamurlukta oluşan boya kalkmasının ayıplı bir şey olmadığını, çamurlukta oluşan bir problemin aracı ayıplı yapmadığını ve iadeyi kabul etmediklerini bildirdi. Araç özel bir ihtiyaç için alınmış ve teslim alındığı günden beri kullanılmamakta ve oldukça mağdur edilmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı, Tüketici Hakları kanunu gereğince, ayıplı mal kapsamında bulunan aracın iadesini ve ödediğim bedelin tarafıma geri ödenmesini talep ediyorum.

Doğan Trend Otomotiv Mg Ayıplı Araç Teslimi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Mustafa

Hocam bu sorun on plakalıktan kaynaklanıyor bilgin olsun. Sensöre geliyor

Benzer Şikayetler

Doğan Trend Oto Bayii Sorunumu Çözecek Mi?

Erkan
18 Temmuz 16:30
31

Doğan Trend Otomotiv Dogan Trend Otomotiv

Gökhan
17 Temmuz 18:52
88

Mg Hs Otomobil Doğan Trend

Kenan
16 Temmuz 11:03
169
Benzer Şikayet Yaz