Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
17 Haziran 2022 17:10

Bu haftanın en çok konuşulan yayın platformu Disney+’ın ilk haftası kullanıcıları memnun etti mi?

Bu haftanın en çok konuşulan yayın platformu Disney+’ın ilk haftası kullanıcıları memnun etti mi?

Bildiğiniz gibi 14 Haziran 2022’den itibaren dijital yayın platformlarının güçlü rakibi Disney+ resmen yayın hayatına başladı. Biz de güçlü reklam kampanyalarıyla son 1 aydır adından sıkça söz ettiren platformu Şikayetvar verileriyle mercek altına aldık.

Özellikle de içerikleriyle ve tanışma fiyatı sayesinde ülkemize girer girmez epeyce dikkat çeken Disney+, 8 aylık üyelik fiyatına yıllık üyelik kampanyasıyla konuşulmuştu. Peki Disney+ yayında olduğu ilk haftayı, müşteri memnuniyeti anlamında nasıl geçirdi?

Platformun marka profilini ziyaret edenlerin sayısı %85 arttı!

Şikayetvar verilerine göre 14 Haziran 2022’den bu yazının yazıldığı tarih olan 17 Haziran 2022’ye kadar olan 5 günlük süreçte Disney+’a yönelik olarak 51 tane şikayet yazıldı. Platformla ilgili bilgi almak için, marka profilini ziyaret edenlerin sayısı sadece son 2 günde %85 arttı.

%59 gibi hiç de fena olmayan bir çözüm oranıyla şikayetleri çözüme ulaştıran platforma gelen şikayet başlıklarında, en popüler olan şikayetler platformun ücret ödeme sorunlarıyla ilgiliydi. Bunu mobil uygulamayla ilgili erişim problemleri yaşayan şikayetçiler takip etti.

%93 memnuniyet oranıyla haftayı kapatan Disney+ şimdilik iyi bir çizgide ilerliyormuş gibi gözüküyor. Özellikle de duyurduğu yerli yapımlarla da adından söz ettiren platformun, bu memnuniyet seviyesinde devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek. Peki siz ne düşünüyorsunuz?


Ek