Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Ziver Tablet Etki Etmiyor!

Öner
31 Aralık 2023 14:20
84.977

Ben 3 hafta önce uyuz tanısı aldım. Doktor Ziver adlı ilacı yazdı, birer hafta arayla 6-6 kullandık ama hiçbir etkisi olmadı. Kaşıntılar arttıkça arttı. Dedikleri gibi giysilerimi her gün düzenli yıkadım vs. Dün yeniden doktora gittim farklı bir hastane farklı bir merhem yazdı 2 gündür kullanıyorum yarın son gün umarım faydası olur. Ziver adlı ilaç çok pahalı SGK karşılamıyor ama fayda da etmiyor. Çok ilginç.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Hakkı

Arkadaşlar merhaba daha önce uyuz hastalığını yaşayan biri olarak söylüyorum. Doktorun verdiği kremler sürdüğünüz de kaşıntı daha fazla olur. 2 sefer sürdüğünüz de uyuz diye bir şey kalmıyor ama kaşıntı devam ediyor 2 haftaya kadar. Ayrıca geçtiğinde psikolojik olarak da kafanızda atmalısınız Allah kimseye yaşatmasın adı üstünde uyuz zorluğu yaşayan bilir.

Begüm

Peki ellerinizi yikamadinizmi 3 gün boyunca lavaboda vs benim aklıma o takıldı aslında tanlismi yaptım diye 2gun oldu ama halen geçmedi bir şeyler geziyor sanki bir de kesik kesik çizgiler oluyor tünelmiş sanırım onlar

Begüm

Ziver hapı bugün içtim ama umutlarım tükenmek üzere ne yaptıysam geçmedi. Wilkinsonuda sürmeyi beceremedim sanırım. Sürdükten hemen sonra kıyafet giydinizmi veya lavaboya girince yıkanan yerlerden krem gidiyor o zaman ne yapıyorsunuz.

Begüm

Merhaba maalesef ole bugün tekrar gittim cildiyeye uyuz değil diyor ama yinede kwellada losyon verdi insanlarla buluşmaya korkar oldum üstümde bir şeyler gezinior gibi yorgan altında kasinior bir de benim bacaklarımda kaşıntı var. Ayaklarimdada bir şey geziyor gibi

Derya

Begüm merhaba, bizde olduk ilk kızımda fark ettim bize de Ziver ve özel hazırlattığı losyondan verdi. 10 gün rapor da cabası fakat biz çok erken fark ettiğimiz için hiç kaşınmadık ve döküntü olmadı sadece kızımda kaşınma vardı oda yoğun değil. Rapor bitimiyle geçti ve normal hayatımıza döndük. Bizim de yaklaşık 3 ay oluyor geçeli ama şu an benim de kaşıntım var psikolojik olabilir diye de düşünüyorum hastaneye gitmeye korkuyorum. Özellikle ayaklarım ve hafif bir şekilde ellerim de. Evde iki kedim var sürekli benim yatağımın üzerinde yatıyorlar tüyleri dökülüyor ondandır diye düşündüm ama. Değil herhalde 🤨 atlatsak da çok dikkatli olmamız gerekiyor bunu anladım herkes de var yoğun bir salgın ama kimse kimseye söylemiyor. Dermatoloğum 10 hastanın 7 sinde karşılaştıklarını söylüyor. Umarım erken atlatırız. Ama psikoloji çok etkiliyor. Çok kasmamalısın

Öner

Boyun bölgenizden aşağı olacak şekilde kremi iyice yedirerek vücudunuza sürün, sonra normal şekilde giydiğiniz eşofmanları vs. Giyin, ben kanepede kokusu oluşmasın diye kanepenin üzerine bez sermiştim onun üzerine oturup kalkıyordum. 3 gün kesinlikle dışarı çıkmadım. 3 günün sonunda hamam kesesi ile derimi kazacak şekilde keseledim, akabinde geçti kaşıntı. Şimdi izleri var yer yer kaşıntı oluyor ama çok nadir.

Feride

Bana mail atabilirsiniz bunu yaşayıp atlatan biri olarak, [email protected]

Cafer

Kardeşim Instagram'dan dogal_bitkisel_tedavi. Hesabını takip et uyuz spreyi var kullanıcılardan çok güzel yorumlar var bende yeni duydum alacağım bu ziver den beynim bir şey yemedi.

Öner

Ben Wilkinson pomad diye bir merhem kullandım. 3. Günün sonunda haşır hoşur keselendim, ertesi güne hiçbir şey kalmadı desem yeridir. Kaşıntı bitti, yara izleri var tek tük. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Feride

Ziver ilacı kullanıp, verilen alerji ilacı, losyonlar, kremler, çay ağacı şampuanı, beyaz sirke evi her gün çamaşır suyu ile silip, süpürmeniz halinde ve ev halkından varsa birileri aynı zamanda bunları yaparsanız öncelikle 1 ay aktif süren kaşıntı sonrası azalma olup, birkaç hafta daha kaşıntılar azalarak bitiyor. Yalnız ilaçlar yüzünden cildiniz de kuruluk oluyor ve sanki iğne batması veya vücudunuzda gezen bir şey hissi devam ediyor. Ama sonrası psikolojik. Dr. Un verdiği kremi mutlaka uzun süre kullanın sonrasında bitiyor.

Feride

Selam, Dr. A gittikten sonra muayene sonucunda hekim geçtiğini söyledi. Fakat psikolojik olarak çok etkilendiğimizi vebundan dolayı sanki vücutta batma ve geziniyormuş hissi olduğunu söyledik. Zaten kuru olan cildin iyice kuruduğunu buna bağlı olduğunu belirtti. Ürederm lipo %10 emülsiyon önerdi, ayrıca bebe yağı banyoda vücut ıslak iken sürerseniz iyi gelir dedi. 3 ay oldu. Bir şey yok. Arada çay ağacı yağı birkaç damla vücuda sürüyorum. Uyuzu İlk olanlar 1-2 ay da ancak anlıyor ama ikinci kez olanlar 1 haftada kendini belli ediyormuş. Çok yaygın olduğu için halen daha çok dikkat ediyorum. Beyaz sirke 1-1 sulandırıp sürün vücuda, çay ağacı şampuanı alın, kükürtlü sabun kullanın. Umarım tekrar etmez.

Mizgin

Merhabalar Feride hanım bende Ziver kullandım ve üstünden neredeyse bir ay geçti hiç kaşıntım yoktu fakat iki gündür dediğiniz gibi batma ve sanki birsen düşüyormuş gibi oluyor normal mi yani bir ay sonra görülmesi pek mantıklı gelmiyor korkuyorum açıkçası çünkü kasımdan beri mücadele ediyorum cevap verirseniz sevinirim

Öner

Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yapıyorum. Umarım en kısa zamanda geçer.

Benzer Şikayetler

Ziver Tablet Yan Etki Kaşıntı

Salim
24 Mart 05:15
2.925

Ziver Tablet Boşa Giden Paralar

Ahmet
02 Mart 22:22
58.938

Ziver Tablet İlaç Etkisizliği Ve Cilt Sorunları Hakkında Yardım Talebi

Duru
18 Şubat 11:32
46.527
Benzer Şikayet Yaz