Toplam çözüm sayısı
..
Efor FX ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Emre'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
1 Destekçi
  8 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Efor FX Mağdur Ediyor!

7208görüntüleme
Emre
Emre 07 Mayıs 2019 22:20

Ukrayna'da yerleşik Efor FX firmasında bir süredir foreks işlemleri yapıyordum. Düşük tutarlarla işlemler yaptığımda hiçbir sorun yoktu. Ancak hesabıma 20 bin dolardan fazla fonlama yaptıktan sonra platforma bazı müdahaleler olduğunu fark ettim. Örnek olarak piyasanın kapalı olduğu günlerde mevcut bulunan pozisyonlarımda sürekli fiyat değişimleri oluyordu. Bunların görüntüleri mevcuttur. En büyük müdahale ise kaldıraç oranımın benden izinsiz ve onayım alınmadan değiştirilmesiydi. Başta bunu bir hata olarak değerlendirdim ve hatanın telafisi olarak firmadan yatırdığım tutarların iadesini istedim. Çünkü kaldıraç değişikliği ister istemez açacağım tüm işlemleri etkileyen bir faktördür. Bu talebime olumsuz yanıt verdiler. Kaldıraç değişikliği ile ilgili analist olduğunu iddia eden K*** D*** kod adlı kişi Mart ayındaki yerel seçimlerde tüm kaldıraçları değiştirdiklerini söylerken, şirket idarecisi olduğunu iddia eden A*** K*** adlı kişi ise belli bir tutarın üzerinde fonlama yapınca kaldıracın otomatik olarak değiştiğini söyledi. Yani şirketin iki yetkilisi çelişkili açıklamalar yapmış oldular. Bu olaydan sonra konuyla ilgili yasal yollara başvurmak üzere biraz araştırma yaptığımda analist K*** D***'nin gerçek adının R**** C**, idareci A*** K*** adlı kişinin gerçek adının ise M*** A*** olduğunu öğrendim. Dürüst iş yapan bir firma bu tür şeylere ihtiyaç duymaz. Kasten maddi zarara uğratmak, bu yolda organize şebeke suçlarından dolayı firmanın idarecileri, çalışanları, sahibi ve para göndermek üzere aracılık yapan tekstil firması hakkında suç duyurusunda bulunacağımı belirtmek isterim.

Bunu firmaya bildirdiğimde yurt dışı bir firmada foreks işlemi yapmaktan dolayı beni SPK'na şikayet etmekle ve çalıştığım iş yerinden kovdurmakla tehdit ettiler. Mesajların hepsi bende mevcuttur. Beni SPK'na şikayet edecek firma bütün müşterilerinin aynı statüde işlem yaptığının farkında değil mi? Firma hakkında yeterli bilgilere sahibim ®.

  • profile
1 Destekçi
  8 Yorum

8 Yorum

Fatih
Fatih20 Haziran 2019 12:24
 

Bugün beni de aradılar, hatta telegram adlı bir uygulamayı indirmemi söylediler. Siz paranızı kurtarabildiniz mi?

Emre
Emre08 Temmuz 2019 08:42
 

Bireysel taleplerimi geri çevirdiler. Konu yargıya intikal etti.

Emre
Emre08 Temmuz 2019 08:45
 

Bireysel taleplerimi geri çevirdiler. Konu yargıya intikal etti.

Mustafa
Mustafa29 Kasım 2019 11:00
 

Yatırdığım meblağa karşılık yaklaşık 400 USD gibi bir miktarda bonus verdiler. Bonusun çekilebilir olması için gerekli lot miktarını söylediler. Sıkıntı yok dedim. Yaklaşık 70 lot civarı bir şey. Ve müsaade edilen süre içerisinde (1 ay) gerekli lot mikatrını tamamladım. Şimdi bonusu hala bekletiyorlar, çekilebilir duruma getirmiyorlar. Ayrıca para çekme talebi girdim. Ama neymiş bugün şükran günüymüş. O yüzden yatıramazlarmış. Halbuki Avrupa da dahil bütün piayasalar açık. Para göndereyim desem 5 dakika da hesaba geçeceğinden eminim. Tüm paramı çekeceğim peyderpey. Umarım herkes sıkıntısız bir şekilde kurtulur. Daha çekilebilir bonusu bile hesaba geçmediler, kim bilir para ne zaman gelecek!

 1
Ziyaretçi
Ziyaretçi26 Temmuz 2019 11:39
 

Emre bey yorumunuzu gördüm bende bir yatırımcıyım bana da 5000 USD ye kadar kaldıraç yüksek kullanabilirsiniz ama 5 000 usdüzerinde düşürebiliriz dediler ve işlemlerimi kapattırıp kaldıracı düzelttiler yani her konuda bilgi verdiler iletisim sorunu olduğu için bence mağduriyet doğmuştur eğer işleminiz zaten USD TRY de ise evet bütün frmalarda kaldıraç düştü hatta 1.10 a kadar bilginiz olsun ben bir mağduriyet yaşamadım

Mustafa
Mustafa29 Kasım 2019 11:06
 

Yazdığım yorumları neden siliyorsunuz. Olumlu bir yorum mu yapmak gerek illaki.

Mustafa
Mustafa29 Kasım 2019 12:20
 

Yorumu silmeyeceğinizi düşünerek şunu diyebilirim ki. Güven vermeyen bir firma. Örnek veriyorum;5bin USD çekmek istediniz;sizinle pazarlık ediliyor. Bugün 3 gönderelim yarın 2.:d daha söyleyebileceğim çok şey var ama yazdığım yorumlar silindi...

Mustafa
Mustafa11 Aralık 2019 12:20
 

Dün firmadan arama cesaretinde bile bulunamayıp WhatsApp tan yazarak neden şikayet ettiniz tarzında ve saygısızca konuşan Esen isimli bayan yazdı. O kadar ki engellemek zorunda kaldım. Yukarıdaki şikayeti yazan arkadaşın şimdi tehdit edildiğine inancım tam. Kendisi başka kanallarla benim bu şekildfe konuşmaya çalışırsa olay hukuki boyuta gidecektir artık. Söylediklerimde yalan birşey var mı diye sorduğumda ise bizler sadece size yardım etmek için buradayız tarzında bir şeyler yazdı. Benim artık kendileriyle işlerinin bittiğini düşünen firma, analiz grubundan çıkardı ve gayri ihtiyari neden çıkardıklarını sorduğumda ise WhatsApp grubunda yer açmak için dediler. Neymiş WhatsApp grubunun kapasitesi 256 imiş. Başka bir yetkiliye gruptaki kişi sayısını gösteren ekran görüntüsü attığımda ise başka bir bahane bulmadılar maalesef. Demem o ki, paranızı zamanında alamadığınız için şikayette bulunursunuz ve ondan sonra sizlerle işleri biter.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile