Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Daikin Klima Servisleri İşlerini Düzgün Yapmıyor

Şerafettin
14 Haziran 13:44
2.135

İlk olarak Klima kısa süre çalışıp durduğu için Soma Daikin servisi aradım. Hata kodunun "U0" olduğunu, kitapçıkta soğutucu akışkan diye bir hata olduğunu yani gaz hatası olduğunu düşündüğümü söyledim. Kolayca aksiyon almaları ve ona göre hazırlıklı gelmeleri için. Yani zaten yoğun bir dönemdeler, arızayı bile söylemişim sırf çok fazla vakit harcamasınlar, 5 dakika bile olsa daha az uğraşsınlar daha fazla kişiye hizmet versinler diye. Adam beni, bana öve öve bitiremedi. Heyecanlı bir şekilde yok bu işimizi çok kolaylaştırdı, yok hatayı söylemeniz sayesinde hafta içi sizin arızanızı gidereceğiz. Yok keşke her müşteri keşke sizin gibi olsa. Geçen sene şöyle şöyle elemanım vardı hiç işten anlamıyordu. E hani anlayan ekipler?

Zaten 6-7 ay önce taşınırken kendim yapabileceğim eski evden söküp yeni eve tekrar montajlama işini sırf garanti dışı kalmasın diye 2000 lira verip size yaptırdım. Gelen ekip bana montaj hakkında öneri vereceğine ben sizin ekiplere öneri verdim. Onlar çözüm odaklı olacağına ben çözüm odaklı yaklaştım. Sıfır apartmandayım ve son zamanlarda tüm komşularım pencere altına klima motoru taktırdı. Farklı markalardan klimalar takıldı diğer dairelere. 6-7 ay önce gelen sizin ekipler yapamadı. Diğer firma çalışanları pencere önü korkulukları bile sökmeden klima motorunu pencere altına montajladı ama sizin ekipler gittiler pencerenin sağ üstüne motor taktılar. Ben her gün klima motorunu görüyorum, uzak mesafe manzara göreceğime. Bunun sebebi sizin ekiplerinizin ya işi bilmemesi, ya umursamaması ya da işi sahiplenmemesinden kaynaklı. Tabi bir de inanılmaz bilgili tavırlar, sen bilmezsin biz biliriz kafaları da mevcuttu. O kadar montaj yaptıklarını alıp söktüklerini ve gaz ile ilgili problem olabileceğini söylememe rağmen "olmaz bir şey" mantığında herhangi bir zemine dayanmayan cevaplar da aldım. Eski evimden sökmeye geldiklerinde bir de "kim yapmış bu klimanın montajını hiçbir şeyden anlamıyor" tarzı saçma sapan şeyler de söylenip durdu. İşiniz klimaya hakim olmak ama tam tersi gerçekleşiyor. Üzerine o günlerde tekrar montaj desteği istediğimde yine 2000 lira fiyat da çektiniz. Neymiş "kaynak ayırıyorlarmış", "bütçe gerekiyormuş", "vakit harcıyorlarmış". Zaman ve kaynak bu kadar değerliyse düzgün montaj yapsaydınız? Hala daha o motor pencerenin üstüne kocaman bir şekilde duruyor ve o motoru aşağıya almak istesem siz zaten yapmayacaksınız veya "eleman değiştirdiğiniz için" veya "kaynak zaman bilmem ne" için güncel fiyat talep edeceksiniz---

Şerafettin
14 Haziran 13:33

- Tabi bu klimanın yanlış montajı başka bir sorun Geçen senenin problemiydi. Asıl hata şu an bu sıcaklarda soğutma yapmaması. Göz kuruluğum olduğunu söyledim ve iyice rahatsızlandığımı bunun sebebinin vantilatör olduğunu da söyledim. Bir de şey diyorlar "beyefendi napayım yani ne yapabilirim siz söyleyin çok yoğunuz". Pardon sizin firma içi çözmeniz gereken problemleri benim çözmem gerekiyor sanırım, çünkü bana soruyorsunuz ne yapacağınızı? O kadar da alttan alıp anlayışla karşıladım ki sıfır öfkelenme belirtisi veya ters konuşma yapmadım. İkinci olarak satın aldığımız yeri Daikin klima Akhisar bayiyi aradım ve geçiştirmeli bir tavır ile "beyefendi biz bayi olarak teknik destek vermemekteyiz, Numara vereyim orayı arayın" deyip omzundan yükü atıyor. Verdiği numara zaten Daikin genel merkez numarası. Google'ye yazınca 30 saniyede bulabilirsiniz. Aklımız yetmiyor zaten bizim Daikin genel merkezini aramayı. Satın alırken gösterdiğiniz ilginin destek için gösterdiğiniz ilgiyle alakası yok. 3. Olarak olarak Daikin Canlı desteğine yazdım. Soğutucu hatası aldığımı belirttim ve aksiyona geçmelerini talep etmeme rağmen az önce sisteme "Klima montaj" şeklinde sisteme girdiklerini öğrendim. Müşteri hizmetlerine de soğutucu hatası olduğunu anlatmama rağmen inatla iki-üç kere klima montaj olarak gözüküyor diye ısrarlıydı? Yani bu işte klima arızasını sebebini bilmemesi anlamaması gereken kişi ben olmama rağmen arızayı bildiriyorum, üzerine yanlış bir şekilde klima montajı yapılacağını sisteme girmişler ve inatla bana hala klima montajı talep etmişsiniz diyor. Sabrın da bir sınırı var. Tanıdığım buzdolabı tamircisi olduğunu ve gaz basım işlemini yapabileceğini söyledim. Garanti dışı kalır cevabını da aldım. Hayır hem arızayı gidermiyorsunuz hem de kendinize bağımlı hale getiriyorsunuz hem de sorunu çözmeyi beceremiyorsunuz. Yanında günde 2 kere damlattığımda 1 ay gidecek göz damlasını 7-8 kereye kadar damlatmam sebebiyle bitmesine ve rahatsızlığın daha da artmasına sebep oluyorsunuz. Vantilatörü kapatmak çözüm olmuyor başka türlü zaten durulmuyor sıcaktan. Yaptığınız işi biraz üstlenin. Çözüm odaklı olun. Sırf bu tür şeyler için çözüm bulacak bir sürü çalışma sahası mevcut.

14 Haziran 13:57 (Şikayetten 13 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ilgili birimlerimize ulaşmış olup, en kısa süre içerisinde gerekli dönüş sağlanacaktır. Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. Doğru Hava Uzmanı

Şerafettin
22 Haziran 10:30

Ne zaman teşrif edecekseniz? Kırmızı halıyı hazırlayayım ona göre.

Şerafettin
24 Haziran 15:04

Daikin klima, ne zaman geleceksiniz?

Şerafettin
27 Haziran 16:58

8 hazirandan beri bekliyorum. Sanırım servisinizin şikayeti olması hoşlarına gitmedi ve daha da gelmiyorlar. Başka bir servise aktarırsanız sevinirim. Manisa servisleri de Akhisar ile ilgileniyorlardı.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Daikin Sensira 18 Şikayetleri

1

A**** F**** Mühendislik Daikin Klima Ses Ve Mağduriyet

Mirhan
29 Aralık 2023 16:12
2.910

Daikin Klima Montaj Süresi

Ali
16 Temmuz 20:22
5
Daikin Klima Montaj Süresi

Daikin Klima Servis Hizmeti Sıfır

Mehmet
13 Temmuz 01:52
196
Daikin Klima Servis Hizmeti Sıfır
Daikin Klima Servis Hizmeti Sıfır
Daikin Klima Servis Hizmeti Sıfır

Daikin Klima Servis Problemi

İlhami
25 Haziran 17:06
703
Daikin Klima Servis Problemi

Daikin Klima Montaj Hizmeti Sorunlu

Hüseyin
25 Haziran 15:28
711
Daikin Klima Montaj Hizmeti Sorunlu
Tüm Sensira 18 Şikayetlerini Gör
Benzer Şikayet Yaz