Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Chery Kayseri Bayii'de Beklenmedik Araç Alım Sorunu

profile
Emel
26 Şubat 15:50
6.400

Chery Kayseri Bayii Yetkililerinden H**** Bey'den şikayetçiyim! Haziran ayında 2 adet Tiggo 8 Pro araç için gittiğimizde ellerinde olmadığını, bizi sıraya alabilmeleri için bizden araç başı 60 bin TL para istediler. Tamam dedik, hesaba atalım dediğimiz halde kabul etmeyip elden ödeme şartı koştular. Daha sonra araç tesliminde faturalarını keseceklerini söylediler. Araç bedelini bankadan yatırmamızı istediler, biz de ödemelerini yaptık. Araçları aldık fakat kayıt için elden aldıkları parayı PVC ve seramik kaplama yapacağız, faturaları kayıtlı şekilde teslim edeceğiz dedikleri halde araçlara hiçbir işlem yapılmadan teslim ettiler. Ne söz verdiklerini yerine getirdiler ne de paramızı iade ettiler. Haksız kazanç elde ederek araç başı 60 bin TL bayi tarafından alındı. Elimde gerekli belge ve kayıtlar mevcuttur. Bu süreçte çabaladım ancak bayiden bir sonuç alamadım. Çok kötü muamele gördüm. 3 iş günü içerisinde araç başı 60 bin TL ödediğim bedel tarafıma iade edilmezse hukuki işlem başlatacağım. Elimde gerekli yazışmalar ve belgeler bulunmaktadır.

Gelişme
Gelişme

29 Şubat 09:53

Chery Kayseri Bayii Yetkililerinden Hakan Bey'den şikayetçiyim! Haziran ayında 2 adet Tiggo 8 Pro araç için gittiğimizde ellerinde olmadığını, bizi sıraya alabilmeleri için bizden araç başı 60 bin tl para istediler. Tamam dedik, hesaba atalım dediğimiz halde kabul etmeyip elden ödeme şartı koştular. Daha sonra araç tesliminde faturalarını keseceklerini söylediler. Araç bedelini bankadan yatırmamızı istediler, biz de ödemelerini yaptık. Araçları aldık fakat kayıt için elden aldıkları parayı PVC ve seramik kaplama yapacağız, faturaları kayıtlı şekilde teslim edeceğiz dedikleri halde araçlara hiçbir işlem yapılmadan teslim ettiler. Ne söz verdiklerini yerine getirdiler ne de paramızı iade ettiler. Haksız kazanç elde ederek araç başı 60 bin tl bayi tarafından alındı. Elimde gerekli belge ve kayıtlar mevcuttur. Bu süreçte çabaladım ancak bayiden bir sonuç alamadım. Çok kötü muamele gördüm. 24 saat içerisinde araç başı 60 bin tl ödediğim bedel tarafıma iade edilmezse hukuki işlem başlatacağım. Elimde gerekli yazışmalar ve belgeler bulunmaktadır.

Ek
28 Şubat 14:09

Chery Kayseri Bayii Yetkililerinden Hakan Bey'den şikayetçiyim! Haziran ayında 2 adet Tiggo 8 Pro araç için gittiğimizde ellerinde olmadığını, bizi sıraya alabilmeleri için bizden araç başı 60 bin tl para istediler. Tamam dedik, hesaba atalım dediğimiz halde kabul etmeyip elden ödeme şartı koştular. Daha sonra araç tesliminde faturalarını keseceklerini söylediler. Araç bedelini bankadan yatırmamızı istediler, biz de ödemelerini yaptık. Araçları aldık fakat kayıt için elden aldıkları parayı PVC ve seramik kaplama yapacağız, faturaları garanti belgeli şekilde teslim edeceğiz dedikleri halde araçlara hiçbir işlem yapılmadan teslim ettiler. Ne işlem yapıldı araçlara ne de yapıldığına dair ödediğimiz paranın faturası düzenlendi.! Elden tahsil ettikleri paramızı da iade etmediler!. Haksız kazanç elde etmekteler araç başı 60 bin tl bayi tarafından bizden alındı. Elimde gerekli belge ve kayıtlar mevcuttur. Bu süreçte iyi niyetli çabaladım ancak bayiden bir sonuç alamadım. Çok kötü muamelelerle karşı karşıya kaldım. 24 saat içerisinde araç başı 60 bin tl fazladan aldıkları bedel tarafıma iade edilmezse hukuki işlem başlatacağım. Elimde gerekli yazışmalar ve belgeler bulunmaktadır.

profile profile
2 Destek
Chery Logo
26 Şubat 16:17 (Şikayetten 26 dakika sonra)

Merhaba,Emel K. Sizinle yapmış olduğumuz görüşmemize istinaden talebinizi yetkili departmanımıza ilettik. Telefon numaranızı müşteri temsilcisi arkadaşımıza ileterek talebinizi takip edebilirsiniz. Saygılarımızla, CHERY TÜRKİYE 0850 480 74 72

Benzer Şikayetler

1

Chery Sorumsuzluğu, İlgisizlik, Güvenlik Sorunu

profile
Emirhan
17 Nisan 10:40
22.764
Chery Sorumsuzluğu, İlgisizlik, Güvenlik Sorunu
Chery Sorumsuzluğu, İlgisizlik, Güvenlik Sorunu
2 Destek
2 Yorum

Chery Corum Servis Memnuniyetsizliği

profile
Tamer
08 Nisan 10:05
11.455

Chery Araç Teslimatı Yapmıyor Ve Oyalıyor, Sorunlarınızla İlgilenmiyor

profile
Mehmet
03 Nisan 17:08
8.699
2 Destek
1 Yorum

Chery Bursa'ya Araç Tesliminde Güvenmiyorum

profile
Musa
03 Nisan 17:06
4.939
Chery Bursa'ya Araç Tesliminde Güvenmiyorum
Chery Bursa'ya Araç Tesliminde Güvenmiyorum
1

Chery Tiggo 8 Klima Sorunu

profile
Süleyman
12 Mart 16:12
6.248
1 Destek
1 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz