Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Xbox Series S Garanti Süreci ( Onarım Ya Da Değişim Yapılmıyor )

İhsan
21 Kasım 2023 09:43
6.556

Merhaba Değerli Xbox Çalışanları, 14.08.2022 yılında bir Xbox Series s oyun konsolu satın aldım. Ürünün Microsoft kaydını oluşturdum. 36 ay boyunca Microsoft Sınırlı Garanti cihazımın seri no' su üstüne işlenmiş oldu.

İlk hafta cihaz birkaç kez kapandı. Dördüncü kapanıştan sonra cihaz açılmadı. UPS' ten kargo çağırıp cihazı teslim ettim. Bu konuda Microsoft' un servis ve geri dönüş hızını takdir etmek isterim. Çünkü salı günü bozuk cihaz verdim. Perşembe sıfır geri geldi. Mevcut garanti sürem yeni cihazın koduna işlendi.

Tam bir yıldır çok severek Series s cihazım ile Game Pass ve aldığım oyunlar gerçek bir konsol keyfi yaşıyordum. Series s hem çok uygum fiyatlı hem yeni nesil oyun deneyimi yaşatan harika bir cihaz.

Tüm bunların ardından asıl sıkıntı şu oldu. Cihazı yüksek bir noktadan düşürdük. 4m den düştü sekti bir 3m daha düştü. Buna rağmen cihaz dağılmadı. Hakikaten sağlam bir cihaz. Düştüğünde kapak çıktı. Ve kasası yamuldu. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için fişe taktık. Sanırım şasi yaptığı için power yandı. Bu olanlar tamamen kullanıcı hatası.

Ancak benim bir kullanıcı olarak cihazımı bozduğumdan bunu onarabilecek bir yer bulmam gerekir. Microsoft ile sıkıntımız burada başlıyor. İlk sefer üretim hatası olan cihazı jet hızı ile değiştiren firma bizden kaynaklı durumda ciddi bir mağduriyet yarattı.

Tıpkı ilk sefer olduğu gibi cihazı UPS ile kargo çağırıp Microsoft TR' nin bize gönderdiği adrese teslim ettik. Ayrıca servis kaydı açarken fiziksel hasarı seçtiğimizde bir ödeme ekranı çıkıyor. Out Of Warranty - Standard Exchange ₺4.691,74 menüsü altında bu parayı ödüyorsunuz. Ve Microsoft bu para karşılında yenilenmiş ya da sıfır bir cihaz ile ürünü değiştireceğini belirtiyor. Microsoft cihazı 07.11.2023' de teslim aldı. 17.11.2023' te cihaz geri geldi. Kutudan benim kırık cihazım çıktı. Bir not bırakılmış. Cihaza servis dışı müdahale ettiğiniz için onarım ya da değişim yapılmamıştır yazıyor. Xbox' ın teknik destek tarafı ile görüştük. Cihaz düştüğü için artık garantide olmadığını söylüyorlar. Parasını ödesemde onarım yapmıyorlar.

Yani ben hem para kaybetmiş oldum. Hem de elimde kırık bir konsol var. Ayrıca ilk sefer servis ekranı adım adım işliyordu. Bu sefer ben cihazı sanki göndermemişim gibi adımlar ilerlemiyor. Benim bir kullanıcı olarak bunu çözmem gerekir. Cihazını düştü 5000 liranızı aldık. Ama ne değişim ne onarım yapabiliyoruz. Ben bunu kabul etmiyorum. Cihazımın onarılmasını ya da değiştirilmesini talep ediyorum.

Xbox Series S Garanti Süreci ( Onarım Ya Da Değişim Yapılmıyor )
Xbox Series S Garanti Süreci ( Onarım Ya Da Değişim Yapılmıyor )
Xbox Series S Garanti Süreci ( Onarım Ya Da Değişim Yapılmıyor )
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Xbox Xbox Series S Şikayetleri

1

Microsoft Saçma Sapan Fiyatlandırma Sistemi

Murat
19 Nisan 03:24
436

Microsoft Xbox Garanti Süresi Hatalı

Furkan
16 Nisan 17:12
563

Xbox Forza Horizon 5 Sunucu Bağlantı Hatası

Erkan
26 Kasım 2023 23:59
1.155
1

Xbox Series S Yanlışlıkla Oyun Satın Aldım İadem Yapılmıyor!

Yasin
05 Kasım 2023 06:13
925
1

Xbox Microsoft Store "Şu Anda Kullanılamıyor Alışverişe Devam Et"Pes

Emre
13 Temmuz 2023 03:05
1.413
Xbox Microsoft Store "Şu Anda Kullanılamıyor Alışverişe Devam Et"Pes
Benzer Şikayet Yaz