Toplam çözüm sayısı
..

Similac Üye Marka

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız yarım yıldız 4.5

Son 30 günlük sayfa görüntüleme sayısı 5.873

Similac
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız yarım yıldız 4.5  
Müşteri memnuniyet puanı

Kullanıcıların, şikayet sürecini değerlendirirken verdikleri puanlarla hesaplanır.

Detaylı bilgi
profile-icon
profile-icon

315 şikayet

profile
 • 6görüntüleme
 • 1 gün önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
5

Similac İshal Yeşil Kaka Ve Mamanın Erimemesi

Bebeğim 3aylık tavsiye üzerine ve içeriği temiz diye similac1 kullanmaya başladım. Bebeğimde gaz sorunu olmadı ama ishal ve kakası yeşil olmaya başlad...

Yasemin'in Teşekkür Mesajı
 • 1 gün önce

“Geri dönüş hemen sağladılar çok ilgilendiler teşekkür ederim”

profile
 • -görüntüleme
 • 2 gün önce

Similac Yeşil Kaka Gaz Sancısı Ve İshal

Doğumdan sonra sütüm yetmediği için Aptamil 1 kullandım. Çok yoğun gaz problemi yaşadığımızdan Similac 1 e geçtik. İlk bir iki gün gaz problemi düzeldi fakat sonra yine sancılar başladı. Aynı zamanda kakasını da yeşil ve ishal yapıyor. Mamanın kokusu da bayat balık gibi.

profile
 • -görüntüleme
 • 2 gün önce

Similac Yeşil Kaka Sorunu

Doktor tavsiyesi üzerine geçtiğimiz Similac mama bebeğimizde kabızlık yaptı. Asil sorun aslında kakasının yeşil ve sert olması. Onun dışında su an için bir problemimiz yok ama bu yeşil kaka isi kafama takılmıyor değil. Umarım bu sorun hakkında bilgi sahibi olurum.

Similac Yeşil Kaka Sorunu
profile
 • 91görüntüleme
 • 2 gün önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
5

Similac Kabızlık Ve Gaz Sorunu

2.5 Aylık oğlum için eczaneden 168 TL vererek aldığım Similac Alimentum kullanmaya başladıktan 1 gün sonra kabızlık sorunu yaşattı. Bu sorun hakkında ...

Similac Kabızlık Ve Gaz Sorunu
Fatih'in Teşekkür Mesajı
 • 2 gün önce

“İlginiz için teşekkürler”

profile
 • 254görüntüleme
 • 3 gün önce

Similac 2 Numara Olmadı.

Bebeğim Anne sütü alamadığından doğduğundan beri Similac kullandık içeriği temiz bir mama diye, memnunduk da taki 2 numaraya geçene kadar. Köpürmesi, kokusu, mamanın erimemesi, çocuğumun kabız oluşu derke daha fazla sessiz kalamadım çünkü artık çocuğuma ne verdiğimi bilemez oldum. Satın aldığım mağa...

Similac 2 Numara Olmadı.
profile
 • 2görüntüleme
 • 5 gün önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız
3
Serkan Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
Melek'in Teşekkür Mesajı
 • 6 gün önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
5

“Teşekkürler”

Melek Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 560görüntüleme
 • 1 hafta önce

Similac Mama Yeşil Kaka

Yeni doğum yaptım sütüm yetersiz olduğu için Similac1 mama aldık. Fiyatı uygun ve içeriği güzel diye fakat kullanmaya başladıktan sonra bebeğim yeşil kaka yaptı. Bebeğimin çok fazla sancısı oldu. Bu normal olmamalı. Hele ki Yenidoğan bebek için bu durum çözüme ulaşmalı

Similac Mama Yeşil Kaka
 • profile
1 Destekçi
  1 Yorum
profile
 • 512görüntüleme
 • 1 hafta önce

Similac Orijinal Mi Öğrenmek İstiyorum

Bebeğimin sut alerjisi var Similac alimentum aldım fakat kutunun üstüne öyle alenen yapıştırılmış bir sarılmış ambalaj var şüphelendim orijinal mi değil mi nasıl öğrenebilirim elden aldım lütfen birgi verir. misiniz. Zaten alerjisivar bebeğimim korkuyorum

profile
 • 715görüntüleme
 • 1 hafta önce

Similac 2 Bozulmuş Mama

Similac 2 şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamamıştık. Son aldığımız mamanın son kullanma tarihi 8. Ay olmasına rağmen mama erimiyor ve topak topak biberona yapışıyor. Oğlum her içtiğinde hemen ishal olarak çıkardı ve kusuyor özellikle mamadan mı kaynaklı olduğunu anlamak için başka mama verdim ve bir ş...

Similac 2 Bozulmuş Mama
Similac 2 Bozulmuş Mama
Similac 2 Bozulmuş Mama
+1
profile
Nurullah'ın Teşekkür Mesajı
 • 1 hafta önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
5

“Teşekkür ediyorum”

Nurullah Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 1.171görüntüleme
 • 1 hafta önce

Hipp Mamadan Similac A Geçiş

Anne sütü yetersizliği ile doğumdan 4 gün sonra Hipp Organik Combiotik mama kullanmaya başladık. 1 aylık olduk Gaz problemiyle Similac mamaya geçtik. İlk andan uykusuzluk ve kıvranmalar bitti şükür dedik, çok mutlu olduk ama bu sefer de ishal oldu. Mamayı aldığımda son kullanma tarihine 4 ay daha va...

profile
 • 1.058görüntüleme
 • 1 hafta önce

Similac 2 Köpürme Sorunu!

Similac 2 neden bu kadar köpürüyor? Bu ekstra bir durum mu yoksa mamanın kendisi mi böyle? Neden bu kadar köpürüyor?. Umarım mamanın kendisi böyledir çünkü Similac 1 asla köpürmezdi bu da aşırı köpürüyor. Her türlü yöntemi denedim yinede köpürmeye çare bulamadım. Köpüğü de geçmiyor öylece kalıyor.

profile
Özge'nin Teşekkür Mesajı
 • 2 hafta önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
5

“Çok hızlı bir şekilde arandım. Şikayetlerimi iyice dinlediler. Kibar ve ilgiliydiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Özge Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 1.865görüntüleme
 • 2 hafta önce

Kötü Kokan Kusturan Gaz Yapan Similac Alimentum Mama

Similac alimentum mamayı doktorumuz tavsiye ettiği için kullanıyorum. Mamayı eczaneden aldım ama bebeğimde her yediğinde kusuyor, kutu içindeki mama ...

Evrim'in Teşekkür Mesajı
 • 2 hafta önce

“Şikayet mesajımı yazdıktan 15_20 dakika sonra Similac Abbott firmasından geri dönüşüm oldu ve elimde ki ürünü isteyip kendileri yeni bir ürün göndereceklerini bildirdiler. Firma yetkilisine ve firmaya ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim”

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 1.423görüntüleme
 • 2 hafta önce

Similac 2numara Köpürme Sorunu

Similac 1num. Mama kullanırken böyle bir durum yaşamadım fakat bebeğim 6aylık oldu 2num. Geçtik ve mamanın bozuk olduğunu düşünüyorum son kullanma tarihine de daha var ama mama sanki içine deterjan konulmuş gibi köpürüyor pelte pelte oluyor bir saat sonunda ise acayip kötü kokuyor.

Marka Profili

Üye Marka Similac,5 yıldır Şikayetvar üye markasıdır.  
Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Tarih ikonu
Son 1 yılda şikayetleri cevaplama oranı %100

Similac

Similac Hakkında

Similac; Abbott sağlık şirketinin markasıdır. Abbott, sağlık sektörü genelinde ürün ve teknolojiler geliştiren bir sağlık firmasıdır. İlaç üretiminden tıbbi cihaz üretimine, tanı ürünlerinden beslenme ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunan Abbott, Türkiye ile birlikte 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Similac, bebek gelişimi ve bebek beslenmesine olumlu katkı sağlaması amacıyla geliştirilen bir bebek gıda ürünüdür. Similac mama çeşitleri, ailelerin bebekleri için sıklıkla tercih ettikleri mamalar arasında yer almaktadır. Bebeklerin her dönemleri için uygun farklı mamalar sunan Similac, ürünlerini dönemlere göre numaralandırmaktadır. Similac 1, 2 ve 3 bebeklerin farklı büyüme dönemleri için özel olarak hazırlanan bebek sütleridir. Similac döneme göre mama çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda yer alan Similac mama yorumlarını okuyarak markayla ilgili daha fazla fikir edinebilirsiniz.

Similac Mama Çeşitleri Nelerdir?

Her dönemdeki bebekler için özel olarak üretilen Similac mama çeşitleri; Similac 1, Similac 2 ve Similac 3 olarak ayrılmaktadır. Similac 1 bebek maması; 0-6 aylık bebeklerin beslenmesinde uygundur. Similac 1 bebek sütü, doğum sonrasında anne sütüyle beslenemeyen bebeklerin ya da anne sütünün yeterli gelmediği bebeklerin beslenmesinde kullanılabilir. Similac 1 bebek maması bu gibi durumlarda bile yine de yetkili sağlık çalışanının önerisi ile kullanılmalıdır. Similac 2 bebek sütü ise, 6-12 aylık bebeklerin beslenmesinde uygundur. Similac 2, devam sütü olarak da adlandırılmaktadır. Similac 2, altı ayın üzerindeki bebeklerin beslenmelerinde uygun olup yine kullanımdan önce muhakkak doktora danışılmalıdır. Similac 2; kalsiyum ve fosfor kaynağıdır. Aynı zamanda A, B12, C, D, E ve K vitaminlerini içeren bu devam sütü potasyum, demir ve çinko kaynağıdır. Bir başka bebek sütü olan Similac 3 ise 1 yaşından itibaren kullanıma uygundur. Similac 3; kalsiyum, D vitamini, fosfor ve protein açısından oldukça zengindir. Similac 1, 2 ve 3 bebek sütlerinin tümünü mutlaka doktorunuza danışarak kullanma kararı almalısınız. Bu ürünleri ayrıca doktorunuzun belirttiği miktarda ve şekilde kullanmaya da özen göstermelisiniz.

Similac İletişim Kanalları

Similac bebek sütleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan herhangi bir konuda soru sormak isterseniz marka ile irtibata geçebilirsiniz. Similac iletişim kanalları arasında; markanın resmi web sitesi üzerinde yer alan iletişim formunu doldurma seçeneği yer almaktadır. Similac markalı bebek sütü ürünlerine ulaşmak isterseniz ise Similac satış noktalarını ziyaret edebilir ya da online alışveriş platformlarından Similac ürünlerini sipariş edebilirsiniz. Eğer daha önce Similac bebek mamalarını kullanmadıysanız Similac kullananların yorumlarını okumak isterseniz sayfamıza göz atabilirsiniz. Ayrıca arzu ederseniz siz de Similac şikayet ve yorumlarınızı sayfamız üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Similac kullananların yorumları neler?

Similac mama kullananların yorum ve şikayetlerini incelemek isterseniz buraya tıklayarak Şikayetvar’ı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca arzu ederseniz siz de Similac yorum ve şikayetlerinizi sayfamızda paylaşabilirsiniz.

Similac nerelerde satılıyor?

Similac mamaları e-bebek.com’dan ya da e-bebek mağazalarından satın alabilirsiniz.

Similac müşteri hizmetleri numarası nedir?

Similac müşteri hizmetlerine 0800 216 0 216 ve 0850 470 1 999 no’lu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Similac ile ilgili daha farklı bir sorum var.

Similac hakkında daha farklı bir soru ya da sorununuz varsa, buraya Şikayetvar'a yazabilirsiniz. Böylece sorununuzu hem marka hem de tüketicilerle paylaşabilirsiniz.