Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
12 Şubat 14:42

En iyi Termosifon Tavsiye ve Satın Alma Rehberi 2024

En iyi Termosifon Tavsiye ve Satın Alma Rehberi 2024

Termosifon, evinde kombi bulunmayanlar için en kolay sıcak su elde etmenin yollarından biri. Hayatı kolaylaştıran ürünlerden biri olmasının yanında sonbahar ve kış aylarında soğuyan suları ısıtmak ve sıcak olarak muhafaza etmesi ile size sürekli sıcak su sağlayabilirler. Termosifonlar haznelerine depoladıkları suyu çok kısa sürede ısıtır ve sıcak olarak muhafaza edebilirler.

Elektrikli şofbenlerden farkı bir haznesinin olması ve daha sıcak su verebilmeleridir. Ani su ısıtıcıları sıcak suyu anında ısıtarak size verirken termosifon sizin ihtiyacınız olan sıcak suyu istenilen sıcaklığa getirerek hazır halde bekletebilir. Bu elektrikli şofbenlere göre daha fazla tasarruf yapmanızı sağlar.

Ayrıca ilginizi çekebilir; En iyi elektrikli şofben tavsiye ve satın alma rehberi 2024

İlginizi çekebilecek başka bir şey daha; En iyi kombi tavsiye ve satın alma rehberi

Yine eğer evinizde doğal gaz bulunuyor ise hem evinizi ısıtacak hem de sıcak su ihtiyacınızı karşılayacak kombi modellerini incelemek için en iyi kombi tavsiye ve satın alma rehberi ne göz atabilirsiniz.

Termosifon satın alırken nelere dikkat etemeliyiz? Sorusuna cevaplar bulabileceğiniz yazımızda ayrıca size termosifonların özelliklerine göz atarak en çok tercih edilen ve en iyi termosifon hangisi konusunda bilgiler vereceğiz.

Termosifon Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir

Boyut ve Kapasite

termosifon kapasitesi

Termosifon alırken öncelikle termosifonun su hazne kapasitesine bakın. 50 lt lik termosifonlar bir aile için yeterli olmayacaktır. Minimum 65 litre boyutlarında bir termosifon tercih etmeniz yeterli olacaktır. Bunun yanında kalabalık bir aile iseniz daha büyük bir kapasiteye sahip örneğin 80Lt veya üzeri bir termosifon tercih edebilirsiniz.

Isıtma Gücü

Termosifon kapasitesinden sonra bakılması gereken diğer bir özellik ısıtma gücü oluyor. Isıtma gücü 1000Watt veya 2500Watt arasında değişen ürünler bulunuyor. Burada dikkat edilmesi gereken şey termosifon kapasitesi. Haznesinde bulunan suyu en hızlı bir şekilde ısıtması için yeterli bir güçte olması bu noktada önem kazanıyor.

Elektrik Tüketimi

Satın almayı planladığınız termosifonun elektrik tüketimi de önemli bir nokta. Elektrik kullanarak su ısıtmak oldukça yüksek bir tüketim anlamına geliyor. Mümkün olduğu kadar enerji tasarrufu yapan modelleri tercih edin. A+ veya A++ enerji tüketimine sahip ürünlerin size uzun vadede fayda sağlayacağını unutmayın. Ayrıca üzerinde Eko modu bulunan modeller elektrik tüketiminde oldukça tutumlu olabiliyorlar.

Alacağınız termosifonun ne kadar elektrik tükettiğini hesaplamak için elektrikli ev aletleri ne kadar elektrik tüketiyor konulu yazımızı mutlaka okuyun.

Malzeme Kalitesi

termosifon malzeme kalitesi

Satın almayı planladığınız termosifonun en önemli parçalarından birisi de kazan sistemidir. Kazan emayesi içine yapılan titanyum kaplamalı bir termosifon kazanı, suda oluşan korozyona karşı dayanıklı olacaktır. Yine kazan yapımında Magnezyum anot kullanılması korozyona karşı dirençli olduğu anlamına gelecektir. Kazan malzemesinin yalıtımının iyi olmasına dikkat edin. Isınan suyun çabuk soğumaması enerji tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.

Bazı termosifon modellerinde anti-Lejyoner sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sadece suyun ısınması ile ilgili değil suyun daha hijyenik bir biçimde filtrelenmesini de sağlıyor.

Kontrol Paneli

termosifon kontrol paneli

Termosifon üzerinde bulunan ayar paneli ile suyu istediğiniz sıcaklığa kadar ısıtabilirsiniz. Örneğin yaz veya kış aylarında farklı sıcaklıklarda kullanmak hem enerji tasarrufu sağlayacak hem de suyunuzun kendi istediğiniz sıcaklıkta olmasını sağlayacaktır.

Dijital kontrol paneline sahip termosifonların kullanımının, manuel kontrol paneline sahip modellerden daha kullanışlı olduğunu söyleyelim. Dijital panelden termosifonun içinde bulunan suyun miktarını, derecesini görebilirsiniz. Bunun yanında her hangi bir arıza durumunda hangi arızanın çıktığını size daha anlaşılır bir biçimde ekranında gösterecektir.

Termosifon Güvenlik

Termosifon seçimi yaparken güvenlik emniyeti bulunan bir model tercih etmeniz de bir diğer dikkat etmeniz gereken konu. Aşırı ısınmaya, donmaya ve yüksek basınç emniyeti, susuz çalışma, çocuk kilidi gibi emniyetler sahip bir termosifon tercih etmeniz de güvenliğiniz açısından çok büyük önem taşıyor.

Termosifon Kullanıcı yorumları ve Deneyimleri

termosifon kullanıcı yorumları

Satın alacağınız termosifonun kullanıcılarının yapmış oldukları yorumları ve şikayetleri okumak, yapacağınız alışverişin doğru bir tercih olup olmadığını anlamanızı sağlar.

Ayrıca ilginizi çekebilir; Termosifon kullanıcı yorumları ve şikayetleri.

Bunun yanında; Baymak termosifon, Demirdöküm termosifon, Vestel termosifon, profilo termosifon, Beko termosifon, Arçelik termosifon, Regal termosifon, Thermex termosifon, markalarına ait termosifon kullanıcı şikayetlerini okuyabilir ve markaların çözüm süreçlerini takip edebilirsiniz.

En İyi Termosifon Tavsiye Listesi 2024

Baymak Aqua Konfor 65 Litre Termosifon

Baymak Aqua Konfor 65 Litre Termosifon

En iyi termosifon tavsiye ve satın alma rehberimizde ilk sırada Baymak Aqua Konfor 65 Litre Termosifon bulunuyor. 65 litre kapasitesi ve 2000 watt lık gücü ve 8 barlık basıncı ile oldukça çok tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkıyor. Titanyum katkılı çift emaye kazan ile su sıcaklığını 30 ila 85 derece arasında tutabiliyor. 20 mm kalınlığında 42 Kg / m3 poliüretan ile mükemmel ısı waffle'ları bulunan termosifon Magnezyum Anot ile korozyona karşı koruma ve 4 ayrı emniyet sistemi ile korunuyor.

Demirdöküm DT4 Basic 65 Litre Termosifon

Demirdöküm DT4 Basic 65 Litre Termosifon

En iyi termosifon tavsiye listemizde Demirdöküm DT4 Basic 65 Litre Termosifon bulunuyor. Demirdöküm Termosifon, mekanik kullanım özelliğine sahiptir. LED gösterge paneli ve dijital ekranı sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan termosifonunuz, 1800 Watt’lık ısıtma gücü ve Turbo ısıtma özelliğiyle yüzde 70’e varan daha hızlı su ısıtma imkanı sağlayarak size zamandan da tasarruf ettirir. Demirdöküm Termosifon DT4, titanyum katkılı emaye içeriğe sahiptir. Demirdöküm Termosifonunuzun uzun ömürlü olmasını sağlayan bir diğer etken ise cihazınızın magnezyum anot koruma özelliğine sahip olmasıdır. Kazan içinde yer alan emayenin zamanla aşınmasını ve yıpranmasını engelleyen magnezyum anot koruma, ürününüzü güvenle ve uzun yıllar kullanabilmenize yardımcı olur. DT4 termosifonda bulunan su sıcaklığı 6 °C'nin altına düştüğünde donma koruma modu devreye girer ve su sıcaklığını 10 °C'ye kadar çıkartarak devreden çıkar.

Baymak Aqua Konfor 80 Litre Termosifon

Baymak Aqua Konfor 80 Litre Termosifon

En iyi termosifon tavsiye listemizde 3. sırada Baymak Aqua Konfor 80 Litre Termosifon bulunuyor 80 litre kapasitesi kalabalık aileler tarafından çokça tercih ediliyor ve yorumlarıda oldukça iyi. 2000 Watt lık ısıtma gücü 8 bar çalışma gücü 13 bar test basıncı ile sıcak suyunuzu hızlı bir şekilde hazırlıyor. Titanyum katkılı çift kat emaye kaplı çelik iç deposu ve 20 mm kalınlığında 42 Kg/m3 poliüretan ile mükemmel ısı yalıtımı sağlıyor. Magnezyum Anot ile korozyona karşı koruma ve 4 ayrı emniyet sistemi ile maksimum emniyet sağlaması sebebi ile tavsiye listemizde yer alıyor.

 

Vestel TRV-65 E Elektronik Termosifon Beyaz

Vestel TRV-65 E Elektronik Termosifon Beyaz

En iyi termosifon tevsiye listemizde sırada Vestel TRV-65 E Elektronik Termosifon bulunuyor. 65 litrelik kapasitesi ile orta boy termosifonlarda oldukça rekabetçi bir model olan Yerli markamız vestelin Fonksiyonel LCD paneli ve otomatik termostatı ile su sıcaklığını 35 şle 85 derece arasında tutabiliyor. 2200 Wattlık bir ısıtma gücüne sahip modelin Donma Kontrolü, V Otomat Şalter, Düşük Voltaj Koruması, Susuz Çalışma Emniyeti , Aşırı Isınmaya Karşı Emniyet Sistemi gibi güvenlik özellikleri bulunuyor. Verimli Isı İzolasyonu, Düşük Bekleme Kayıpları gibi verimlilik özelliklerinin yanında Antibakteriyel Koruma,Titanyum Özelliği, Korozyon Önleyici Sistem, Paslanmaz Çelik Rezistans gibi özelikleri ile ön plana çıkıyor.

Arçelik T 7380 B 80 Litre Termosifon

Arçelik T 7380 B 80 Litre Termosifon

En iyi termosifon tavsiye listemizde sırada Arçelik T 7380 B 80 Litre Termosifon bulunuyor. 80 litre kapasite ve 1800 Watt ısıtma gücüne sahip modelimiz 10 ile 75 derce arasında sıcak suyunuzu muhafaza edebiliyor. Titanyum Emaye Kaplamalı Kazanı Korozyona Karşı Koruma ve Koruma sınıfı IP 25 ile hem oldukça iyi bir izolasyon (İzolasyon Monoblok Poliuretan) ve dayanıklılık sunuyor. Eko modu ile enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Otomatik arıza tespit sistemi ile çıkan arızayı farkedebilirsiniz. Aşırı ısınma emniyeti, Yüksek basınç emniyet valfi, Susuz Çalışma Emniyeti, Donma Emniyeti gibi emniyetleri bulunuyor.

Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek