Android Güncellemesi Sonrası Hızlı Şarj Ve Donma Sorunları

Android 15 güncellemesi sonrası telefon hızlı şarj olmuyor. 20 dakikada şarjı dolan telefon son 3,5 saattir şarjda ve %50de. Aldığım günden beri oriji...

Android 15 güncellemesi sonrası telefon hızlı şarj olmuyor. 20 dakikada şarjı dolan telefon son 3,5 saattir şarjda ve %50de. Aldığım günden beri oriji...

Realme C55 telefonumu yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım, fakat son güncellemeyi yaptıktan sonra telefonda sorunlar meydana geldi. Öncelikle şarj çok çabuk bitmeye başladı. Sonrasında ise hızlı şarj etmemeye başladı. Eskiden 45 dakikada dolan şarj, şimdi 2-3 saatte ...

Realme C55 telefonu alalı daha 6 ay olmadı, hızlı şarj özelliği çalışmıyor. İlk aldığım zamanlarda ekranda şarj olurken 'super voc' falan 'ultra hızlı' yazıyordu ama şimdi saatlerce şarj olmasını bekliyorum ve telefon aşırı ısınıyor. Realme pişmanlıktır, pişmanım.

Realme C55 kullanıyorum. İlk başlarda şarja takınca hızlı şarj oluyor yazıyordu. Şimdi yazmıyor, hızlı şarj olmuyor ve hemen şarjı bitiyor. Ne yapmam lazım? Çözüm bulun, hızlı şarjlı telefon diye aldım, sonuç bu şekilde. Ne yapmam lazım bunun düzelmesi için, nereye başvurmam lazım?

1 yıl önce Realme C55 satın aldım ve bugün telefonda ultra hızlı şarj özelliği gitti. Kablo ve adaptör değiştirdim ama yine ultra hızlı şarj özelliği geri gelmedi. Ayarlara baktım ama bununla ilgili bir şey bulamadım. Şu an 120 wattlık adaptör kullanıyorum ama hala aynı. Alırken akım koruması var de...

Antalya KVK teknik servise Realme c 55 telefonumu hızlı şarj olmuyor diye gönderdim. Kablo değiştiler hata düzelmedi bir daha gönderdim yine kablo değiştiler. 2 aydır kullanamadım telefonumu Başka arkadaşların şarjı ile denedim yine olmuyor sıkıntı telefonda ısrarla kabloyu değiştiriyorlar çözüm bul...

Realme telefonunu alalı daha üç ay olmadı ancak şarjı çok çabuk bitiyor ve ultra hızlı şarj modu ile alakası bile yok; saatlerce şarj olmuyor. Bu telefonu bu yüzden seçtim ama yazarken bile beş dakikadır yüzde bir artmadı. Üç ayda batarya ya da şarj aleti bozulamaz.
| Şarj | USB Type-C |
| Ekran Ebatı | 6.72 İnç |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| NFC Desteği | |
| 4.5G Desteği | |
| Hızlı Şarj | |
| Batarya Gücü | 5000 mAh |
| Dahili Hafıza | 256 GB |
| Ön Bellek (RAM) | 8 GB |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Parmak İzi Okuma | |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| İşlemci (Chipset) | MediaTek Helio G88 |
| Ekran Cözünürlügü | 1080x2400 (FHD+) Piksel |
| Kamera Çözünürlügü | 64 MP |
| Ön Kamera Çözünürlügü | 8 MP |
| Video Kayıt Çözünürlügü | 1080p (Full HD) |
| ikinci Arka Kamera Çözünürlügü | 2 MP |