Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
2 hafta önce

En İyi Waffle Makinesi Tavsiye Ve Satın Alma Rehberi 2024

En İyi Waffle Makinesi Tavsiye Ve Satın Alma Rehberi 2024

Pazar kahvaltılarının ya da akşamların tatlı kaçamağı waffle. Dışarıda yediğimizde ‘’şunu evde de yapmak lazım’’ diyerek wafflecıdan ayrıldığımız bir lezzet. Belçika’ya özgü bir lezzet olan waffle bugün artık Waffle makinesi ile çok kolay bir şekilde evinizde hazırlayabileceğiniz noktaya geldi.  Birbirinden şık ve kullanışlı waffle makineleri ile kahvaltılarınızda harika tarifler hazırlayabilir ve misafirlerinize çikolata çeşitleri ile süsleyebileceğiniz ve üzerine çeşitli meyveler ekleyerek süslü tatlı sunumları yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; En iyi tost makinesi tavsiye ve satın alma rehberi

Waffle makinesi satın alırken nelere dikkat etmelisiniz

Hangi waffle makinesini almalıyım? En iyi Waffle makinesi satın alırken nelere dikkat etmeliyim? sorularına bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

Waffle makinesi fiyatları kafamızda abarttığımız kadar yüksek değil. Ev tipi waffle makineleri bugün çok daha alınabilir fiyatlarda. Bir waffle makinesi satın almaya karar verdiyseniz bütçenize uygun çok sayıda waffle makinesi mevcut. Waffle makinesi tavsiye listemizden de seçim yapabilirsiniz.

Hangi Waffle Makinesini Almalıyım?

Waffle Makinesi Tipleri

Sanayi Tipi Döküm Waffle Makineleri

sanayi tipi waffle makineleri

Bu makineler fiyat olarak biraz yüksek olsalar da bir işletme için alacaksanız döküm waffle makineleri en uygun seçim olacaktır. Uzun süreli kullanımlarda daha dayanıklı malzemeden yapıldıkları gibi dökümden yapılmış olmaları sebebi ile tıpkı tost makinelerinde olduğu gibi daha lezzetli ve kaliteli wafflelar yapabilme imkanınız var. Eğer ‘’mutfakta yerim var ve kaliteli bir şey istiyorum, bütçem de buna müsait’’ diyorsanız tercih edebilirsiniz.

Ev Tipi Waffle Makineleri

ev tipi waffle makineleri

Daha çok evlerde kullanılan ve fazla yer kaplamayan ev tipi waffle makineleri, en çok tercih edilen modellerdir. Bu modellerin pişirme tabanları genellikle granit, teflon, döküm, paslanmaz emaye gibi malzemelerden üretiliyor. Her birinin birbirine göre avantajları ve dezavantajları var. Kendinize uygun bir model tercih edebilirsiniz.

Ocak Tipi Waffle Makineleri

Bu tip waffle makineleri fiyat olarak en uygun ve temizliği de en kolay olan modellerdir. Ancak ocakta yapıldığı için ısınma ve pişirme konusunda elektrikli modeller kadar verimli değillerdir.

Waffle makinesi Satın alırken Nelere Dikkat Edilmeli

waffle makinesi satın alırken nelere dikkat edilir

Bir waffle makinesinden alabileceğiniz maksimum verimi alabilmek için bu makine ile başka neler yapabileceğinize bakın.  Bu makine ile sadece waffle değil, gözleme, omlet patates kızartması gibi değişik tarifler deneyebilirsiniz.

Taban Malzemesi

Waffle makinelerinde en önemli kısım olan pişirme ızgarasının yapıldığı malzeme oluyor. Granit tabanlar iyi bir pişirme sağlarken, paslanmaz teflon malzemenin temizliği kolay oluyor. Döküm plakalı waffle makineleri ise daha geç ısınmakla birlikte çok lezzetli bir pişirme elde edebilirsiniz.

Isıtma Gücü ve Elektrik Tüketimi

Waffle makinelerinin ısıtma gücü Watt değeri üzerinden ölçülüyor. Watt değeri ne kadar yüksek ise ısıtma ve pişirme gücü o kadar kaliteli ve iyi olacaktır. Tabi bunun yanında yüksek Watt gücüne sahip cihazların da biraz fazla elektrik tükettiğini söyleyelim.

Ayrıca ilginizi çekebilir; Ev aletleri ne kadar elektrik tüketiyor.

Pişirme Kapasitesi

Piyasada tek pişirme bölümleri olan waffle makineleri olduğu gibi bir den fazla pişirme bölümü olan waffle makineleri de bulunuyor. Eğer çok yoğun bir kullanıcı olduğunuzu düşünüyorsanız birden fazla pişirme bölümü olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Temizlik

Waffle makinesi temizliği de seçim konusunda çok önemli bir kriter. Bu makinelerde waffle yaptığınızda her ne kadar yapışmaz tabanlara da sahip olsalar bir miktar yağ veya kir bulaşabiliyor. Çıkarılabilir tabanlara sahip waffle makinelerini tercih ederseniz daha kolay temizlik yapabilirsiniz.

Waffle makinesi nasıl temizlenir?

Çıkarılabilir tabanlı waffle makinelerinin parçalarını çıkarıp elde yıkayabileceğiniz gibi bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Bu sizi oldukça büyük bir zahmetten kurtaracaktır.

Çıkmayan plakalara sahip modellerde ise fırça veya sünger ile biraz deterjan veya yağ çözücü kullanarak temizliğini yapabilirsiniz. Waffle makinesinin tabanını ayrıca köpüklü suyla silebilir ve sonrasında kuru bir bezle kurulama işlemi yapabilirsiniz.

Fiyat Ve Bütçe

En ucuz Waffle makinesini tercih etmek eğer sık kullanacaksanız uygun olmayabilir. Dolayısı ile bütçenize göre en uygun fiyatlı waffle makinesini alırken özellik ve kalite olarak ta bazı kriterlere dikkat etmelisiniz.

Kullanıcı Yorumları ve Deneyimleri

Waffle makinesi yorumlarını okuyarak kullanıcıların kullandıkları cihazlardan memnun olup olmadıkları ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

Waffle makinesi kullanıcı şikayetlerini ve markaların bu şikayetler ile ilgili çözüm süreçlerini okuyabilirsiniz.

Ayrıca; Arnica, Arzum, CookPlus, Fakir, Karaca, Korkmaz, Tefal, Smh Bubble, markalarına ait şikayetleri de okumanızı tavsiye ediyoruz.

En iyi Waffle Makinesi Tavsiye listesi 2024

Korkmaz Mia Waffle Makinesi

Korkmaz mia waffle makinesi

Listemize ilk sırada fiyat performans ürünü olan ve çokça tercih edilen Korkmaz Mia waffle makinesi var. 850 watt ısıtma gücü ve 19 cm lik oldukça minimal bir tasarıma sahip Korkmaz mia, Eşit ısı dağılımı sağlayan ve yapışmayan kolay temizlenen granit kaplama iç yüzeyi ile tavsiye listemize giriyor.

Fakir Elyss 1000 Watt Waffle Makinesi

Fakir Elyss 1000 Watt Waffle Makinesi

Listemizin ikinci sırasında ise Fakir Elyss waffle makinesi bulunuyor. Yine fiyatı ile bir çok insanı cezbeden bir özelliği bulunuyor. Yapılan yorumlarda oldukça beğenilen bir ürün olduğunu söyleyelim.1000 Watt lık gücü ile çok çabuk bir biçimde plakalarını ısıtabiliyor. Yapışmaz plakaları oldukça iyi iş çıkarıyor. Bir waffle makinesinden beklentileri bütünüyle karşılaşıyor.

Karaca Funday Glossy Violet Waffle Makinesi 1000W

Karaca Funday Glossy Violet Waffle Makinesi 1000W

Karaca Funday Glossy Violet waffle makinesi listemizde 3. sırada. çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir plakaları ile diğer waffle makinelerinden ayrılıyor. 1000 watt lık gücü ile ısınma ve pişirme süresi konusundan size sıkıntı yaratmayacak olan makinenin yine granit kaplama plakaları yapışmayı önlüyor. Ayrıca ekstra pankek plakası satın almanız halinde başka tariflerde yapabileceğiniz waffle makinesini tavsiye ediyoruz.

Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Misty

Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Misty

Listemize Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi ile devam ediyoruz. İdeal boyutlarıyla tezgahınızda sergilemeye uygun olan ürün, granit görünümlü yapışmaz plaka tasarımıyla hamurun kolaylıkla ayrılmasını sağlıyor. Lezzetli waffle yapmanız için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan Arzum Waffy Max, çiçek desenli yapısıyla göze de hitap ediyor. Üst kısımda yer alan ısı ayarı düğmesi ile dilediğiniz sıcaklığı seçebileceğiniz ürün, ikaz ışığı sayesinde kullanıma hazır olduğunu belli ediyor. Isıya dayanıklı yanmaz tutma sapı ile kolay kullanım sunan waffle makinesi, ergonomik tasarımıyla kullanıcıları memnun ediyor. 750 watt elektrik tüketimiyle daha az enerji harcayan ürün, maksimum verim avantajı sunuyor.

Schafer Waffıe Waffle Makinesi

Schafer Waffıe Waffle Makinesi

Listemizde son sırada Schafer waffie waffle makinesi bulunuyor. Yapışmaz plakalarına güç veren 1000Wattlık rezistansı ile 4 dakikada ısınabilme özelliği bulunuyor. Ayarlanabilir termostatı ile sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından da oldukça olumlu yorumlar alan waffle makinesi, mutfakta harika waffle lar yapmanız için sizleri bekliyor.

Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek