Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

İData Başvuru Onayımız Olmasına Rağmen Randevu Vermiyor

Emrah
15 Nisan 11:19
2.097

Merhabalar,

Yabancı uyruklu olarak eşim ve üç çocuğum ile birlikte Almanya'da yaşıyorum. 2024 Mayıs ayı sonunda eşim ve çocuklarıma destek olmak için kayınvalidem ve eşimin kız kardeşinin bizi ziyaret etmesi için plan yaptık. Resmi davetiyeyi gönderdik, uçak biletleri alındı, ancak bir türlü vize başvurusu için iData'dan randevu alamıyoruz. Daha önce birçok kez geldiler ve iData'dan kolayca randevu alabiliyorduk. Şu anda çok mağdur durumdayız ve plan yapamıyoruz.

5 Mart'ta değişen randevu sistemi gereğince 19 Mart'ta formu doldurup gönderdik, aynı gün onay maili geldi, ancak randevu ataması ile ilgili bir dönüş olmadı. Yetkililerden randevu talebimize hızlıca dönüş yapmalarını rica ederim.

Beraber gelecek şekilde alınan rezervasyon numaraları: 21249796, 21249833. Planlanan seyahat tarihi 22 Mayıs 2024.

Eskiden randevu alırken seyahat tarihi verilip ona göre alınırdı. Şimdi başvuruda seyahat tarihi sorulmaksızın tamamen iData'nin inisiyatifinde randevu ataması yapılıyor. Planlama yapmak açısından bunun zorlaştırıcı bir unsur olduğunu da belirtmek isterim.

Saygılarımla, Emrah E***

Popüler Şikayet Konuları

Bu konuyla ilgili çözüm önerileri ve ipuçlarını inceleyin.
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Cah

Emrah Bey, biz de 18 Mart'ta başvurduk, onay emaili geldi ve halen geri dönen olmadı. Ne yapmamız gerekiyor, ben de bilmiyorum.

Emrah

Merhabalar, maalesef ben de bilmiyorum. Maalesef beklemekten başka yapacak bir şey varmış gibi durmuyor. Bu arada yabancı uyruklu olarak değil expat olarak Almanya'dayız. Sanırım şikayet yayınlanırken bu kelime "yabancı uyruklu" olarak değiştirilmiş.

Benzer Şikayetler

iData Vize Gecikmesi Ve Uçak Biletimin Yanması

Seyhan
19 Nisan 10:32
1.731

İdata Almanya Erasmus Başvuru Gecikmesi

Semina
03 Nisan 13:16
2.781

iData Vize Sonucunun Gecikmesi

Serap
15 Mart 23:12
3.235
Benzer Şikayet Yaz