Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Filiz Market Kredi Kartı İle Sigara Alırken 1-2 TL Fark Uygulaması

profile
Seher
03 Ekim 2023 16:39
2.379

Aksaray merkez büyük Bölcek Köprüsü yanında Filiz Market, kredi kartı ile sigara almak istedim. Kasadaki hanımefendi kredi kartı ile alımlarda 1 TL fark aldıklarını, zam geldiğini ve bugünden sonra 2 TL alacaklarını söyledi. Bunun yasal olamadığı kendisine hatırlattım. Olabilir, almayan yok ki dedi. Almayanlar olduğunu söyledim. Yanında başka bir ürün alıyorsunuzdur dedi. Hayır sadece sigara alıyorum ve fark almıyorlar dedim. O zaman gidin oralardan alın dedi. Öyle yapacağım dedim ve bu konuda şikayette bulunacağımı söyledim, git nereye şikayet edersen et dedi. Hemen yanında bulunan markette aynı sözde ''fark'' uygulaması yapıyor. Bu konuda şikayetçiyim.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

3 Yorum

Önder
Önder

Sayenizde artık bakkallar, büfeler ve marketler de yavaş yavaş kendi hakkını kullanıyor ve kartla sigara satışını tamamen kaldırıyorlar.

Şükrü
Şükrü

Değerli yorumcu: 50,00₺ lik sigaranın karı 2,25₺ dir bankalar şu anda %3,5 komisyon alıyor bu da 1,75₺ ortalama işletme gideri 0,75₺ (bu alışveriş için) etti mi 2,50₺. 2,50-2,25 =0,25₺ zarar. Bu büfe, market ya da bakkal ne yapsın matematik ortada. Gerçekçi olan sigara içenlerin günlük sigara paralarını cebinde taşımasıdır.

Seher
Seher

Kimle muhatabım şu an bilmiyorum beyefendi fakat "5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun 17. Maddesine göre hiçbir üye iş yeri böyle bir talepte bulunamaz" böyle bir yasal madde varken; bana beni ilgilendirmeyen (banka ve market-bakkal vs her neyse kendi aralarındaki mesele) basit bir matematik hesabıyla mi cevap veriyorsunuz. Benim sigara kullanmam yasal, sigara satışı yasal, ama bu yapılan yasal değil. Bilmem aradaki farkı anlatabildim mi/anlayabildiniz mi?

Benzer Şikayet Yaz