Krem Sonrası Yüzde Yanık Görüntüsü Ve Eczane İlgisizliği



Expi̇gment %4 kremi eczaneden alarak yüzümde kullandım ve sonrasında ciddi cilt problemi yaşadım. Kremi kullandıktan sonra yüzümde kahverengi lekeler oluştu, cildim soyuldu ve adeta yanık görüntüsüne benzer bir hale geldi. Yüzüm şu an gözle görülür şekilde hasarlı durumda.
Sorunu fark eder etmez aldığım eczaneye durumu bildirdim ancak yalnızca “yapıyor” denilerek geçiştirildim ve herhangi bir çözüm ya da yönlendirme sunulmadı. Hem yaşadığım fiziksel rahatsızlıktan hem de yüzümde oluşan bu görünümden dolayı psikolojik olarak da olumsuz etkilenmiş durumdayım.
Ürünü üreten/dağıtan firmadan ve ürünü satan eczaneden, yaşadığım bu sorunun ciddiyetinin dikkate alınmasını, cildimde oluşan hasarla ilgili sorumluluğun araştırılmasını, gerekli incelemelerin yapılmasını ve mağduriyetimin giderilmesi için tıbbi ve maddi anlamda destek sağlanmasını talep ediyorum.
Sayın İlgili, Öncelikle bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz, konuyla ilgili yetkili birimimize incelenmesi ve gerekli durumlarda işlem yapılması için iletilmiştir. Sağlıklı günler dileriz. Abdi İbrahim




Reçeteyi yazan doktora lafınız yok mu