27 Eylül 2014

ZyXEL 1,5 Aylık Modemi mi Kırdılar

ZyXEL teknik servisine gönderilen ürünüm yüksek voltaj nedeniyle garanti dışı bırakılmıştır. Ne gariptir ki, 12V adaptörde hiç bir sorun bulunmamaktadır.


1.5 aylık modemim ayağı kırık ve dış yüzeyi garip siyah lekelerle dolu olarak gönderildi. Bunu info mailimde belirttiğimde ise teknik serviste böyle bir şey olmayacağını belirtip beni yalancı durumuna düşürdüler.Eğer modemde çizik yada kırık olsaydı teknik servise alırken bunu raporda belirtmeleri lazımdı. Raporda ne kırık nede kirlenme ile ilgili bir yazı yoktur.


ZyXEL firması teknik servisinin yaptığı muamele ortadadır. Garip bir şekilde garanti dışına çıkan modemim kendileri tarafından kırılmıştır. Gereğinin yapılmasın arz ederim.

Kubilay 1.777 Okunma

Cevaplar

  • ZyXEL Temsilcisi01 Ekim 2014

    Müşterimiz daha önce konuyla ilgili yazılı olarak gönderdiğimiz bilgilendirme maili aşağıdaki gibidir. Tarafımıza gönderilmiş olan ilgili modem servisimize 17 Eylül 2014 tarihinde girişi yapılmıştır. Ürünlerimizin bakım /onarım işlemlerini garanti kapsamında 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında işleme alınmakta ve kanunda belirtilen Garanti Belgesi Uygulama esaslarına göre servis hizmeti verilmektedir. Ürünlerimiz CE standartlarında üretilmektedir. Cihazın çalışmamasına neden olan elektrik sorunu, standartlar üzerinde elektriğe maruz kalmasından meydana gelmiştir. Bu durum özelikle yıldırım düşmesine bağlı ani voltaj yükselmesine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Zaman zaman elektrik şebekelerinde görülen dalgalanma ya da binanın elektrik aksamından kaynaklanan sıkıntılarda bu durumun görülmesine neden olmaktadır. Yıldırım düşmesinden kaynaklanan elektrik akımındaki dalgalanmanın şebeke tarafından ayarlanması gerekir. ZyXEL modeminiz merkezimize ulaştıktan sonra gerekli testler sırasında üründe elektrik akımına bağlı olarak hasar gördüğü ve çalışamaz duruma geldiği tespit edilmiştir. Yapılan incelemelerde modeminizin servisimize geldiğinde de üzerinde çizik olduğu ve ayağının kırık olduğu tespiti yapılmıştır, teknik servis prosesimiz de servisimize gelen ürünlerde ürün üzerinde çizik oluşturacak yada ürününüzün zarar görebileceği bir çalışma ortamımız bulunmamaktadır. Modemde oluşan yüksek akıma bağlı problem Yıldırım düşmesi sonucu gerçekleşmiştir, bu gibi durumlarda cihaz yüksek akımı telefon hattı üzerinden aldığı için modem adaptörünüzde herhangi bir hasar oluşmayabilir. Saygılarımızla

  • Kubilay01 Ekim 2014

    5 gündür kendilerinden herhangi bir mesaj yada telefon gelmedi!

  • Kubilay01 Ekim 2014

    Sorunuma cevap bile vermediler.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön