03 Nisan 2013 #1722240

Zurich Sigorta Senelerdir Ödediğim Paraya Tedavi Masrafını Karşılamadı!

Ben senelerce firmalara özel sağlık pirimi yatırdım bir kez bile kullanmadım taki oğlumun 01 04 2013 trh okulda basket oynarken elini burkana kadar eli davul gibi şişti bende oğluma sigortanın anlaşmalı hastanesi Medikal Park bahçeli evler gönderdim HSBC verdiği sağlık sigorta kartını gösterip muayene olmak istemiş.


Hastane görevlileri doktor yok daha sonra gel demiş oğlumda elini gösterip canın çok acıdığını söylemiş iki saat sonra oğlumun el rötgenini çekip bandajlayıp vezneye göndermişler veznedeki memur Zürich Sigortayı arayıp oğlumun ismini ve kart no söylemiş aldığı cevap olumsuz olduğundan 180 tl ücret ödeyip çıktık senelerce boşu boşuna bankaya para ödemişim..

Şadan 144 Okunma

Cevaplar

  • Zurich Sigorta Temsilcisi11 Nisan 2013

    Sayın Şadan Tekfidan, Şirketimiz acentesi HSBC Bankası aracılığı ile 08/01/2013 tarihinde telefon yolu ile aranarak onayınız doğrultusunda adınıza 08/01/2013 08/01/2014 vade tarihli ve 7641360 nolu HSBC Acil Yardım Sigorta poliçesi düzenlenmiştir. Talebiniz üzerine Şirketimiz tarafından yapılan araştırmalarda, 01.04.2013 tarihinde saat 18:52’de hastane tarafından sigortalı Sayın Samet T. için provizyon talebinde bulunulduğu, sigortalı tarafından bildirilen  “sol elde ağrı ve hassasiyet ” şikayeti ile ilgili provizyon için yetkili tarafından ağrının nasıl olduğunun sorulduğu, sigortalının okulda basketbol oynarken düştüğü bilgisini verdiği belirtilmiştir. Sigortalı adına düzenlenen poliçe özel şartlarına bakıldığı ve "lisanssız olarak yapılan tüm spor faaliyetleri esnasında oluşabilecek durumların kapsam dahilinde" olduğunun görülerek hastane yetkilisi tarafından sigortalıya lisanslı mı? lisanssız mı? basketbol oynadığının sorulduğu, lisanslı basketbol oynadığı yanıtının alınması üzerine bahsi geçen poliçe özel şartları gereğince provizyon talebine red yanıtı verildiği ve sigortalının sosyal güvencesinden yararlandığı bildirilmiştir. Şikayet bildirimine istinaden asistans firmasının sizinle görüştüğü ve bu görüşmede tarafınızdan sigortalı Samet Tekfidan'ın “lisanslı sporcu olmadığı sadece okulda basketbol oynarken düştüğü” şeklinde bilgi verdiğiniz, bu bilgiye istinaden olayın nasıl olduğuna dair yazılı beyan ve tedaviye ilişkin evrak talep edildiği, evrakın gönderilmemesi sebebi ile değerlendirme yapılamadığı bildirilmiştir. Olayın oluş şekline dair yazılı beyanın ve tedaviye ilişkin evrakın Şirketimize iletilmesi durumunda gerekli değerlendirmeler yapılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. ZURICH SİGORTA A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön