10 Nisan
#11826703

Zurich Sigorta Poliçede Yer Alan Tazminat Ödenmiyor!

Zurich Sigorta'da bulunan ferdi kaza poliçemde yer alan sakat kalma durumunda 10.000 TL tazminat ödenecektir yazmaktadır. Geçirdiğim kaza sonucu ilgili poliçeden %48 engelli heyet raporuyla başvuruda bulundum. Gözden görme engelinden verile %3 oranı çıkartılarak %46 üzerinden 4.600 TL ödeme yapıldı.


Aynı hastaneye rapora tekrar başvurum sonucu rapor oranım %53 olarak değiştirildi. Yeni raporumda tekrardan %3 göz kusuru çıkıldığında %51,4 oran gözükmektedir. %46-%51,4=%5,4 rapor oranımın kazadan kaynaklı olarak arttığı hastane raporunca tescillenmiş ve Zurich Sigorta çalışanı U** A** bey' e yeni rapor tarafımdan iletilmiş ve bu artışın poliçe tazminatında yer alan 10.000 TL üzerinden hesaplanarak tarafıma ödeme yapılması talep edilmiştir. Aynı tarz poliçem B**'den de vardı bu talep bu şekilde kendilerine iletildi, 1 hafta içerisinde ilgili sağlık kurumuyla irtibata geçip teyit edip bana ödemelerini gerçekleştirdiler.


Zurich Sigorta U*** bey mailinde "Göndermiş olduğunuz evraklar incelenmiş olup medikal tespit tamamlanmıştır. Alınan görüşe istinaden maluliyet oranı Ferdi Kaza Sigortası genel şartları gereğince %46 olarak değerlendirilmiş olup yapılacak ek ödeme bulunmamaktadır" diye dönüş yapmış ve ödemeyi ret etmektedir. Kişisel görüşüm Zurich Sigorta müşterilerine samimi değildir. Hakkımı göz göre göre yok etmeye çalışmaktadır. Yazıma bir cevap dönmeyecekse kendilerine yasal yollardan başvuracağımı bildiririm.

Serkan Serkan 403 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Serkan'ın Teşekkür Mesajı12 Nisan

    İlgili firma sorunuma hızlı bir şekilde dönüş yapmış ve olumlu neticelendirmiştir teşekkürler

  • Zurich Sigorta Temsilcisi12 Nisan

    Sayın Sigortalımız, 12.04.2019 tarihindeki görüşmemize istinaden tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Saygılarımızla, ZURİCH SİGORTA A.Ş

  • Zurich Sigorta Temsilcisi10 Nisan

    Sayın Sigortalımız, İletmiş olduğunuz talep değerlendirmeye alınmış olup, en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Saygılarımızla, ZURICH SİGORTA A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Departmanı Web: www.zurichsigorta.com.tr Konuşa Konuşa Sigortacılık Hattımız: 0850 250 75 00

Ziyaretçi Yorumları