22 Şubat 2013

Zurich Sigorta Ödeme Yapmak İstemiyor!

30.12.2012 tarihinde aracımla kaza geçirdim ve sağ iki lastiğimde patladı. Buna istinaden kasko firmasını aradım. Bana çekici gönderdiler. Kasko firmasının çekicisi yetkili ve anlaşmalı servisine götürdü. Hasar giderildi. Fakat hasar sonrası ödemede sorun çıktı.


Benim hasarı sanki bilerek ve kastı olarak veya eski lastiklerimin yenisi ile değişmesi düşünülmüş olup bundan dolayı reddine karar verilmiştir. Madem böyle bir düşünce içerisindeler o zaman eksperleri o gün gidip çıkan lastiklerin daha 1-2 aylık olduklarını kendi gözleri ile görse imiş.


Bu durumun mağduriyeti halen giderilemedi.Benim hasarım ödenmedi lütfen daha dikkatli incelenmesini istiyorum. Dosya no.316715

Erkan 122 Okunma

Cevaplar

  • Erkan28 Şubat 2013

    Kaza içerisinde olay yeri incelendimi peki? Hayır incelemediniz. Eksperiniz Tolga bey hiç incelemedi. Peki kazada çıkan lastikler nerede? Ben hasarı gideren servis ile görüştüm ve lastiklerin sizin tarafınıza gönderildiği söylendi. Lastikleri eksperiniz inceledimi peki? Hayır. Sonuçta İ.M.A.S sigorta'nın bana açıkladığı şöyle bir şey daha var. Benim policemde kasti veya değil böyle bir hasarda sigortanız öder dediler. Lastiklerimin faturasını istiyor iseniz faturalarınıda gönderebilirim. Zaten araba 2011 model olup 10000 km yeni doldurmuştur. Benim bu lastiklerim ise Petlas marka olup kışlıktır. Kışlık lastikle araç üretilmez ise benim bu lastiklerimin yeniliği konusunda yanılıyor olamam. Ve bana açıklanan telefon ile sizin tarafınızdan açıklanan gerekçede ise bana bu işin bir planlı olabileceği bir yakınınızın lastiklerini değiştirmek istediğimiz ve bu plana başvurduğumu söyleyen müşteri hizmetleriniz oldu. Ben durumun derinlemesine değil sadece yüzelsel incelendiği kanısındayım. Hiç kimse net bir inceleme yapmamış, ne çükür nede lastikler incelemeye alınmamıştır. Düpe düz sigorta firmasının uygurmasıdır. Bir müşterinizi yalanlamanızdır. Daha detaylı incelenmesi gerekirken üstü neden kapatılıyor. Bir az saygı lütfen. Ve tekrar inceleyiniz lütfen.

  • Zurich Sigorta Temsilcisi27 Şubat 2013

    Sayın Erkan Çelik , Şirketimiz nezdinde acentemiz İ.M.A.S Sigorta Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. tarafından 20/10/2012 tarihinde 20/10/2012-20/10/2013 vadeli 7293181 nolu Benim Arabam kasko poliçesi düzenlenmiştir. 7293181 nolu Kasko poliçeniz ile sigortalı 06 DL 9424 plaka sayılı aracınızın 30/12/2012 tarihinde uğramış olduğu hasarınıza ilişkin 31/12/2012 taihinde şirketimize hasar ihbarında bulunulmuştur. Şirketimizce yapılan incelemeler neticesinde hasarın oluş şekli ile beyan edilen durum arasında esaslı farklılıklar tespit edilmiş olup , hasar nedeni net olarak belirlenemediğinden hasarınız poliçe teminatları açısından da değerlendirilememiştir. Hasarınız gerek genel şartlar gerekse özel şartlar ve ilgili diğer mevzuat hükümleri gereğince teminat dışı olarak değerlendirilmiştir. Bu nedenle herhangi bir tazminat ödemesinin söz konusu olmadığını bilgileriniz sunarız. Saygılarımızla. Zurich Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön