20 Nisan 2017
#8294483

Zurich Sigorta Karşı Çıkmama Rağmen Hesabımdan Para Çekerek Poliçe Yaptılar!

2015'te bir bankanın (TEB) Nilüfer şubesinden konut kredisi çekerek daire satın aldım. Kredi çıktığında, konutun DASK ve Konut, Hayat sigortaları bankanın anlaşmalı olduğu Zürich Sigortaya yaptırıldı. Krediyi birkaç ay içinde (7 ay gibi bir sürede) kapattım. Sigortanın da sona erdiği bildirerek sigorta ücretinin fazla kısmını iade aldık.
Ancak, aradan bir kaç hafta geçtiğinde bana sigorta şirketinden telefon geldi ve sigorta poliçelerini yenilemeyi isteyip istemediğimi sordular.


Telefonun kayıt altına alındığını belirttiler. Kesinlikle yenilemeyeceğimi belirttim (Başka bir şirkette daha avantajlı yaptırabiliyordum). Fakat bir kaç gün sonra banka hesabımdan para çekilip sigorta poliçelerinin yenilendiğini gördüm. Derhal sigorta ve banka ile temasa geçerek paranın iadesi ve sigortanın iptali talimatını verdim. Bugüne kadar iade yapılmadığını gördüm. Zararımın tazmini sigortaların iptali istiyorum.

Yurdaer Yurdaer 1.053 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Yurdaer'in Teşekkür Mesajı20 Nisan 2017

    Yarım saat gibi kısa bir sürede şikayetim iyi şekilde sonuçlandırıldı. Teşekkürler

  • Zurich Sigorta Temsilcisi20 Nisan 2017

    Sayın Yetkili, 10/04/2017 tarihindeki görüşmemize istinaden tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Saygılarımızla, ZURİCH SİGORTA A.Ş

  • Zurich Sigorta Temsilcisi20 Nisan 2017

    Sayın Sigortalımız, İletmiş olduğunuz talep değerlendirmeye alınmış olup, en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Saygılarımızla, ZURICH SİGORTA A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Departmanı Web: www.zurichsigorta.com.tr Konuşa Konuşa Sigortacılık Hattımız: 0850 250 75 00

Ziyaretçi Yorumları