28 Nisan 2016

Zurich Sigorta Bilgim Dahilinde Olmadan Adıma Yapılan Ferdi Kaza Poliçe Sigortası İptali

TEB'den çektiğim Orta ve Uzun vadeli Tüketici kredisi 1164*** no.lu poliçe numaralı ferdi kaza sigortası poliçesi yapıldı. Bilgim dahilinde olmadan yapılmış olan bu poliçenin kredime bağlı olduğu ve iptal edilemeyeceği TEB genel müdürlüğü ve şube tarafından şahsıma itirazıma cevaben söylendi.


Yapılmış olan poliçeyi kesinlikle kabul etmiyorum ve başlangıçtan iptalini talep ediyorum. 07/11/2013'de yayımlanan 6502 numaralı Tüketicinin Haklarının Korunması Hakkında Kanununun 29. ve 38. maddelerinde "Tüketicinin açık talebi olmaksızın kredi ile ilgili sigorta yaptırılamaz" şeklinde ifade yer alıyor.


İznim olmadan adıma açılan 11643*** no.lu poliçe numaralı ferdi kaza sigortası poliçenin iptalini, iptal olmadığı takdirde anayasamızın 6502 numaralı Tüketicinin Haklarının Korunması Hakkında Kanununun 29. ve 38. maddeleri gereği hukuki işlemlerin başlatılması için gerekli işlemleri yapacağım.

Volkan 202 Okunma

Cevaplar

  • Zurich Sigorta Temsilcisi03 Mayıs 2016

    Sayın Yetkili, 03.05.2016 tarihindeki görüşmemize istinaden sigortalımıza gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Saygılarımızla, ZURİCH SİGORTA A.Ş

  • Zurich Sigorta Temsilcisi02 Mayıs 2016

    Sayın Yetkili, Talebiniz kayıt altına alınmış olup,gerekli kontroller yapıldıktan sonra en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, ZURİCH SİGORTA A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön