30 Ağustos 2013

Zurich Sigorta Aracımızın Hasarını Karşılamıyor!

14/08/2013 tarihinde eşim siteden çıkarken arabanın kilitlenmesi sonucu kaldırıma çıkıp lastiği patlıyor . Araçta ön tampon ve lastikte oluşan bir hasar oluşuyor. Çekiciyi çağırıp aracı anlaşmalı servise çekiyoruz. Yaklaşık 20 gündür dosya araştırmaya giriyor ve bana olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmıyor.

Araştırma şirketinden gelen beyefendi ile yüz yüze oturup tekrar tutanak tutup , gerekli resim kamera kayıtlarını sağlamamıza rağmen , sigorta şirketi arayıp dosya red edildi diyor. Nedeni eşimin(8 yıldır ehliyetli olmasına rağmen, olayda alkol vs hiçbir şey olmamasına rağmen. ) Zurich Sigorta şirketi hasarı karşılamıyor. Bu süre zarfında 20-25 kere aramama rağmen, yetersiz cevaplar aldım. Mahkemeye gideceğiz.

Engin 570 Okunma

Cevaplar

  • Engin23 Kasım 2013

    Yalan beyan veren sizlersiniz.Serefsiz yalancilar.

  • Engin23 Kasım 2013

    Kesinlikle yalan soyleyen ;Zurih sigorta sirketi Allahinizdan bulun.Sizi dusmanima bile tavsiye etmem.Aracin kaskosu kazadan 2 ay once yapilmis olup sizin gibi basit yalanci bir firmaya bu soylenen yalan yanlis ufak hesaplar hic yakismiyor.Ahirette hesaplasiriz.

  • Zurich Sigorta Temsilcisi06 Eylül 2013

    Sayın Engin Gül, Sonkar Sigorta Aracılık Hiz LTD ŞTİ tarafından 7995572 numaralı 05.04.2013/05.04.2014 vadeli Benim Arabam poliçesi düzenlenmiş olup, 13.08.2013 tarihli 342445 numaralı hasar dosyası açılmıştır. Dosyanız ile ilgili yapılan incelemelerde Büyükçekmece Güzelce semtinde Güzelkent sitesinde yokuş aşağı seyir halinde iken direksiyon hakimiyetini kaybederek yol kenarındaki kaldırıma sağ ön kısmı ile çarptıktan sonra kaldırıma çıkarak ön tampon,sağ ön lastik,jant ve sağ arka lastik kısımlarında hasar meydana getirdiği anlaşılmıştır. Araç aslında Toyoto iken zeyil işlemi ile Polo yapıldığı tespit edilmiştir. Yapılan Zeyilden sonra hasar meydana gelmişir. Kontroller sağlandığında Polo aracı 17.06.2013 de alıyor ve bu tarihten sonra bir zeyil bulunmuyor. İlgili Zeyil kazadan bir gün önce poliçe yapıldığı tespit edilmiştir. Aracın alındığı tarih ile poliçe zeyili tarihi arasında 58 gün boşluk vardır. Araştırma sonucu; İlk zeyili 05.08.2013 tarihinde 34 TH 6562 plakalı araca yapılmış ancak plaka yanlış yazıldıgı tespit edilmiş dogru plaka olan 13.08.2013 tarihinde 34 GC 0312 olarak yapılmış.Aracın alınış ve İlk zeyil arasında yine 49 gün vade boşlugu vardır (kazadan sonra yapılmış olabilir). Kazayı yapan sürücü Sn Engin Gül ile kaza yeri gösterilmesi istenilmiş eşinin yurt dışında oldugundan gösterememe sebebini göstermesi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Olay mahalindeki sitede görevli kişi kazayı bir bayanın yaptıgını ifade etmiştir. Aracın çeken şöför Mehmet Bey ile yapılan görüşmede sigortalı aracı bir bayan sürücü idaresindeyken kaza yaptığını, kaza yerininde Kumburgaz Güzelşehir Sitesi oldugunu iletmiştir. Kaza mahali beyanda Büyükçekmece Güzelkent'de kaza yaptıgını fakat araştırma sonucunda Kumburgaz Güzelşehir'de yapıldığı yalan beyan verildiği tespiti yapılmıştır. Sürücü daha sonra kazanın kendisinin yapmadığı eşinin yaptığını yazılı ifade etmiştir. Poliçeninde kazadan sonra yapıldığı iletildiğinden kabul etmiştir. Sürücü değişikliği nedeni ile dosya red edilmiştir. Saygıalrımızla ZURICH SİGORTA A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön