Ziraat Sigorta Krediyi Kapatmıyor

Özlem Özlem2 hafta önce

Babam y***ö****14.04.2020'de vefat etmiştir. Ölüm raporunda ölüm şekli septisemiye bağlı doğal ölümdür. Vefat etmeden Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmiş ve hayat sigortası yaptırmıştır. Babamın vefatından sonra epikriz raporunu ve istenilen tüm belgeleri bankaya kredinin kapanması için teslim ettik. Sonrasında banka bizi arayıp red aldığımızı söyledi. Sebebinin de babamın 2018 yılında akciğeri teşhisi konulduğunu vefatının bu yüzden oluşunu söyledi. Sigortadan görüştüğüm o bayana babamın akciğer kanseri olmadığını nereden uydurduklarını ölüm raporunda bile ölüm şeklinin ne olduğu yazılı dediğimde bilemiyorum yanıtı aldım. 

Kanser hastalığı olmadığı halde vefat eden babacığımın kredisini kapatmamak için akciğer kanseri demeniz çok yazık. Konuştuğum bayana da söylediğim gibi gerekli tüm yerlere başvurumu yapacağım. Şikayetvar'da bizim gibi o kadar insanı mağdur etmişsiniz ki yaşarken hayat sigortası yaptırıp parayı alıp vefat edince insanları mağdur edemezsiniz. 

Cevaplar

Ziraat Sigorta Logo Ziraat Sigorta 2 hafta önce

Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Ziraat Sigorta A.Ş. Ziraat Sigorta A.Ş. Tic. Sicil No: 698807 Mersis No: 0-9980-7120-8100016 Turgut Özal Millet Cad. No:7 34096 Aksaray-Fatih/İSTANBUL | www.ziraatsigorta.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler