27 Temmuz 2016

Ziraat Emeklilik Tazminatın İade Edilmemesi.

Babam 24 Ağustos ta vefat etti. Bizim bilgimiz dahilinde olmadan kendisi Ziraat Emeklilik'e girmiş. 1 seneden beri bu tazminatın yatırılması için Ziraat Emeklilik müşteri hizmetleri ve mail adresi üzerinden sayısız görüşmem oldu. Her seferinde yeni bir evrak, yeni bir istekleri oluyor. 4 sefer benden farklı evraklar istediler. Hepsini tamamladım fakat para hala yaratılmadı. Tek sebebi abimin üzerine öğrenim kredisi borcu göründüğü içinmiş.

Vergi dairesinden aldığım yazıya istinaden, vergi dairesi bu parayı kendilerine göndermeleri idi, yani abime düşecek payı vergi dairesi alacak. Diğer varislere tazminatın normal bir şekilde iade edilmesi gerekiyor. Ama Ziraat Emeklilik'in tüm işi yanıltma olduğu için işi yokuşa sürüyorlar. Rahmetli babamın kredisi vardı, sigorta şirketi karşıladı ve benim de 1800 TL borcum vardı vergi dairesine, bana düşen pay vergi dairesine ödendi.

Sefa 2.423 Okunma

Cevaplar

  • Ziraat Emeklilik Temsilcisi03 Ocak

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Başvurunuza ilişkin talebiniz devam ediyorsa Müşteri İletişim Merkezimizi (0 850 222 97 00) arayarak Şirketimizle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla, Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön