22 Nisan
#11878822

Ziraat Bankası'nın Emekliden EFT / Havale Ücreti Alması

Ziraat Bankası'nın EFT / havale ücreti alması.


Ziraat Bankası'nın yıllardır müşterisiyim. 2008 yılından beri emekli maaşımı Ziraat Bankası'ndan almaktayım. Biraz önce EFT yapmak istediğimde 4.50 TL ücret kesileceğini görünce EFT yapmaktan vazgeçtim.


İnternet şubesini ve Ziraat mobil uygulamasını kullanmama rağmen 4.50 TL EFT ücreti kesiliyor. Bankanızın bu uygulamasını doğru bulmuyorum. Emekli maaş hesabımdan yapılan tüm kesintilerin durdurulmasını ve bugüne kadar alınan ücret ve masraf adı altındaki yansıtılan tutarların iadesini talep ediyorum.


İnternet şubesinden veya Ziraat mobil uygulamasından yapılan para transferleri için neden ücret alınmakta? Tüm maaş hesabı alan arkadaşlarla yapmış olduğum görüşmelerde (emekli ve çalışan) hiçbir banka bu tür işlemlere ücret almamaktadır.


Ziraat Bankası 3 kuruş emekli maaşı alan insanlardan havale ve EFT komisyon ücreti almaya tenezzül etmektedir. Oysa özel bankalarda bile maaş hesabı olanlardan havale ve EFT komisyonu alınmamaktadır.


Ziraat Bankası'nın bu uygulamasından oldukça rahatsız olduğumu belirtmek isterim, bu konuda tarafıma herhangi bir çözüm sunulmasını istiyorum.

Nefide Nefide 2.858 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ziraat Bankası Temsilcisi23 Nisan

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

Ziyaretçi Yorumları