Ziraat Bankası Zorunlu BES Yalanı

Ali Ali16 Eylül 14:57

Haziran ayında konut kredisi başvurusu yaptım. Kredi çekerken Ziraat çalışanı bayan zorunlu olarak bireysel emeklilik yapmam gerektiğini yoksa kredi çekemeyeceğimi söyledi. Aynı zamanda dilediğiniz zaman çıkabileceğimi de bildirdi. BES'e giriş ücreti adı altında 250 TL ve her ay 170 er tl kesinti oluyor. 

Ödemede sıkıntı yaşadığım için bugün arayıp BES'in iptalini ve biriken paranın iadesini talep ettim fakat 5 yıl içinde çıkarsam para alamayacağımı eğer biriken parayı almak istiyorsam ödemeleri dondurup 5 yıl beklemem gerektiğini söylediler. Bir devlet bankası düşünün ki zorunlu olmadığı halde yalan yanlış bilgilendirmeyle, zorla BES e kayıt yapıyor ve çıkmak istediğimde de parayı alamayacağımı söylüyor yazık çok yazık.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 16 Eylül 14:57

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler