Ziraat Bankası Yanlış Bilgi Verilip Şikayet Sonuçlanmadan Hesap Blokesi Konuldu

Hamiyet Hamiyet14 Ekim 11:29

Ziraat Bankası'na açmış olduğum 5555_bys20248813 referans numaralı şikayetim sonuçlanmadığı halde, bilgi verilmeden hesabıma bloke konuldu. Banka nezdinde 2.el konutlar için uygulanan %0.74 faizli avantajlı konut kredisinden faydalanmak için Trabzon mumhaneönü şubenize başvuruda bulunmuştum. Kredi detaylarında da özellikle %0.74 faiz uygulamasını seçtirmiştim. Ekspertiz isteğime dair belge sunup ekspertiz ücretini de hesabıma aktarmıştım. Birkaç gün sonra şubeden, kredi başvuruma konu konutun 2019 yılında satışının yapılmış olduğunu ve % 0.74 faiz oranına uygun olmadığını, krediye % 0.94 faiz oranıyla başvurabileceğimi bildirdiler.

Ben, şubenizle yaptığım ilk görüşme sonucu, mevcut konut için % 0.74 faiz oranından faydalanabileceğimin tarafıma bildirilmesine binaen konuta ekspertiz gönderilmesini kabul etmiştim. Fakat yanlış bilgi verildiğinden dolayı ekspertiz hizmeti talep etmediğimi iletmiştim. 

Banka tarafından bana verilen yanlış bilgi sonucu konuta ekspertiz gönderilmişse de kusurlu davranış bankaya aittir, buna ilişkin ücret ödemeyi reddediyorum. Gereği bilgilerinize arz olunur.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Hamiyet 23 Ekim 10:09

Merhabalar, ayrıca kredi başvurusunu evin tapusuyla birlikte yaptık. Bu evraklarda 2019 yılında evin satışının olduğu da gözüküyordu. Ona rağmen şube, krediyi 0.74 faiz oranı ile girip, benden imzalı ekspertiz formu aldı. 2019 yılında satışı olan evlerde bu faiz oranının geçerli olmadığını bilmemek, banka personelinin kusuru davranışı olduğu çok nettir. Neden aylardır sonuçlandırılamadığını açıklayabilir misiniz?

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 14 Ekim 11:31

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler