Ziraat Bankası ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi

Ziraat Bankası Yangın Sigortası Geri Ödeme Talebi

2.026görüntüleme
Gufran
Gufran 23 Kasım 2020 12:34

2019 Kasım ayında konut kredisi kullandım ve DASK yapıldığını biliyorum. Aradan bir yıl geçtikten sonra otomatik olarak DASK'ın yenileneceği mesajı geldi telefonuma. İnternet mobil uygulamasından hesaplarımı kontrol ettiğimde 186,47 lira bir kesintinin olduğunu gördüm. 

Bulunduğum ilçedeki banka şubesine gittiğimde müşteri temsilcisi 198 TL'lik bir de yangın sigortası yapıldığını söyledi. Bundan haberimin olmadığını, istemediğimi belirttim ve mecburen yapıldığını gerekli olduğunu belirtti. Kesilen yangın sigortası bedelinden dolayı şikayetçiyim. 

Ayrıca kredi çektiğim esnada bu sigorta bedeli kesildiyse bunun da geri ödenmesini talep ediyorum. Zira kanunen konut kredilerinde sadece DASK'ın mecbur olduğunu bilmekteyim. Banka zaten kendini garantiye almak için bir de hayat sigortası yapıyor.

Ziraat Bankası Logo
Ziraat Bankası23 Kasım 2020 12:34

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler