Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Ziraat Bankası Türkiye Sigorta Konut Poliçesi İptal Başvurusu

profile
Yılmaz
04 Ekim 2023
204

Türkiye Sigorta Ziraat Bankası Mardin merkez şubesi mevduat hesabından 52 19 61 *** numarasigorta poliçesi iznim ve bilgim olmadan Türkiye Sigorta şirketi tarafından hesabımdan fahiş fiyat artımı ile 4.055.99 TL tahsil edilerek yenilenmiştir sigorta mevzuatı gereği 6502 sayılı tüketicinin koruması hususunda kanunla ilgili madde gereği krediye bağlı yapılan sigorta için sigortalı talebi olması halinde poliçe iptali ve ilgili tutarın kesilmesi halinde sigortalıya iade edilmesi söz konusudur.

Kendi rızam ve onayım olmadan tekrar yenilenmesini istemiyorum. Sigortanın yenilenmesi kredi kullanan kişinin sorumluluğundadır. Ayrıca sigorta özel klozunda da "sigortacının sigorta poliçesini vade biçiminde yenileme zorunluluğu yoktur" ifadesi yer almaktadır. Buna rağmen hesabımdan hiçbir şekilde onayım olmadan konut sigortası kesilmiştir.

Bilgin ve rızam dışında yapılan 52 19 61*** numaralı sigorta poliçesinin iptal edilerek konut kredime bağlı olarak düzenlenen başka poliçelerin de sigorta poliçelerinin iptali ve varsa onayım olmadan çekilen meblağların hesabıma faiziyle birlikte iadesinin talep ediyorum. İptal edilmesi ve hesabıma geri yüklenmediği takdirde; Tüketici Hakem Heyeti Türkiye Bankalar Birliği ®, BDDK ® ve CİMER ®'e başvuracağımı. 04.10.2023.

profile
1 Destek
Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Ziraat Bankası Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 20 sa 18 dk
Ziraat Bankası Logo
04 Ekim 2023 17:49

Değerli Müşterimiz, iletmiş olduğunuz bildiriminiz Bankamıza ulaşmıştır. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş.

Benzer Şikayetler

Ziraat Bankası Sigorta Poliçesi İptali

profile
Raif
1 gün önce
133

Ziraat Bankası'ndan aldığım konut kredisine istinaden bilgim dışında her yıl özel konut sigorta poliçem otomatik olarak yenileniyor. Yapılan sigortanın iptalini talep ediyorum. Ayrıca, sigorta özel kılavuzunda 'Sigortalının, sigorta poliçesini vade bitiminde yenileme zorunluluğu yoktur.' ifadesi yer...

Ziraat Bankası Konut Sigortası İptali

profile
Emre
3 gün önce
331

Ziraat Bankası Üsküdar şubesi aracılığıyla kullanmış olduğum konut kredisi için yapılan ve Konut Sigortası poliçesinin, Türkiye Sigorta şirketi tarafından yenilendiği bilgisini SMS yoluyla aldım. 5482***56 poliçe numaralı, prim tutarı 4.064,00 TL olan sigorta poliçesi, iznim olmadan Türkiye Sigorta ...

1

Ziraat Bankası Konut Kredisi Ve Konut Sigortası İptali

profile
Birol
1 hafta önce
229

2023 yılında Ziraat bankasından kullanmış olduğum konut kredisiyle beraber yapılan 5501***57 poliçe numaralı konut sigortasının 09.03.2024 tarihinde yenileneceği banka tarafından bildirildi fakat bu sigortanın yenilenmesini istemiyorum ve iptalini rica ediyorum. Hali hazırda DASK zorunlu olarak yeni...

1

Türkiye Sigorta Konut Poliçesi İptal Talebi - Ziraat Bankası

profile
Remzi
1 hafta önce
256

Ziraat Bankası tarafından kullanmakta olduğum konut kredisine bağlı olarak 448330387 poliçe numarası ile 06/03/2024 tarihinde iznim ve bilgim dışında Türkiye Sigorta A.Ş. tarafından Konut Poliçesi adı altında bir poliçe düzenlenmiştir. Ben, bana ait olan özel konut sigortasının iptalini talep ediyo...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Ziraat Bankası Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 20 sa 18 dk
Benzer Şikayet Yaz