Ziraat Bankası Sigorta Sorunu

Ergül Ergül19 Şubat 17:15

17/02/2020 tarihinde Ziraat Bankası Mithatpaşa şubesinden ihtiyaç kredisine başvurdum. Başvururken temsilciye gereksiz hiçbir sigorta yapılmasını istemediğimi belirttim. Temsilci bana yapılan her şeyin gerekli olduğunu söyledi. 18/02/2020 tarihinde ise kredi başvurum onaylandı. Bunun üzerine bankaya gittim. Aynı temsilciye bu sigortaların zaruri olmadığını ve bunları istemediğimi söyledim. Oda bana benim yapacak bir şeyim yok onay veriyor musunuz diye sordu. Bende bunları iptal edemiyor muyuz kesin olarak diye sordum. Bana sizin maaş hesabınız Çukurambar şubesinde oraya gitmem gerektiğini söyledi. Oradan iptal edebilirsin belki dedi. Bende çok ihtiyacım olmasından ötürü mecburen onayladım. 

19/02/2020 tarihinde Çukurambar şubesine gittim temsilciye anlattım ve yasal bir zorunluluk değil bu sigortalar bunları iptal edin dedim. Temsilci bu seferde işleminizi ben yapmadım yapmadığım bir şeyi iptal edemem dedi. Ben çektiğim krediye zaten 300 TL komisyon ücreti ödedim. Benden ek olarak 149 TL ve 202,89 TL hayat ve Ziraat sigortası kesildi. 149 TL poliçe neden kesildi dedim 2000 TL vadeli hesap açılmış adınıza krediye bağlı olarak dedi. Bende vadeli hesabı iptal ettirdim. Şimdi poliçeye gerek kalmadı herhalde dedim. Onu iptal edemeyiz dedi. Neden dedim vadeli hesap için kesilen poliçe vadeli hesap iptal edildikten sonra neden iptal olmasın dedim. Bir bilgi bile veremedi temsilci. Sizden rica ediyorum benim bu fazladan ödediğim hayat sigortası ve poliçeyi almamda bana yardımcı olun.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 19 Şubat 17:15

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler