Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
5
Çözüldü

Ziraat Bankası Rızam Ve Onayım Olmadan Hesabımdan Para Çekilmesi

profile
Sabri
30 Ekim 2023
1.010

28.10.2021 tarihinde Ziraat Bankası 2721-Saray/Ankara Şubesinden kullanmış olduğum konut kredisine istinaden talebim ve onayım olmamasına rağmen; 18.10.2023 tarihinde 642236879 numaralı 'Hayat Sigortası Poliçesi' 1.102,05 TL karşılığında, adıma düzenlenmiş olup bahse konu tutar banka hesabımda para olmadığı halde kendi rızam ve onayım olmadan eksi bakiyeye düşürmek ve faiz işletmek suretiyle tarafıma borç olarak yansıtılmıştır. Bu hususta onayım varsa daimi olarak kaldırılmasını, kendi rızam ve onayım olmadan kredi bitimine kadar tekrar yenilenmesini istemiyorum. 6502 sayılı Kanunun 38 İnci maddesi 1 bendine göre tüketicinin açık talebi olmaksızın kredi bağlantılı sigorta yaptırılamaz ibaresi açıkça belirtilmiştir. Ayrıca sigorta özel klozunda da 'Sigortalının, sigorta poliçesini vade bitiminde yenileme zorunluluğu yoktur. İfadesi yer almaktadır. Kredi kullanan kişiye talep etmesi halinde hayat sigortası yaptırılabilir ve her yıl yenilenir ancak sigortanın yenilenmesi kredi kullanan kişi sorumluluğundadır. Kredi kullanan kişiye talep etmesi halinde hayat sigortası yaptırılabilir ibareleri açıkça belirtilmiştir. Bahse konu sigortanın kredi kullanan şahsın talep etmesi halinde yapılabileceği çok açık ve net olarak kanunlarla belirtilmektedir. Bu duruma istinaden; kendi rızam ve onayım dışında düzenlenen poliçe numarasını yukarıda belirtmiş. Olduğum hayat sigortasının iptal edilerek tutarın ilgili banka hesabıma ivedilikle iadesini talep ediyorum. İptal edilmediği takdirde Tüketici Hakem Heyeti, Türkiye Bankalar Birliği ® ®, BDDK ®® ve CİMER ®® e başvuracağımı bilgilerinize sunarım.

Not: Türkiye Hayat ve Emeklilik ® a. Ş.' ne durumu iletip şirket size bildirmesine rağmen 5 gün geçti hala iptal işlemini gerçekleştirmediniz. İvedi bir şekilde iptal işlemini gerçekleştirip tutarı hesabıma yatırmanızı rica ediyorum.

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Ziraat Bankası Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 20 sa 23 dk
Ziraat Bankası Logo
30 Ekim 2023 17:27

Değerli Müşterimiz, iletmiş olduğunuz bildiriminiz Bankamıza ulaşmıştır. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş.

Benzer Şikayetler

Ziraat Bankası Sigorta Poliçesi İptali

profile
Raif
4 saat önce
1

Ziraat Bankası'ndan aldığım konut kredisine istinaden bilgim dışında her yıl özel konut sigorta poliçem otomatik olarak yenileniyor. Yapılan sigortanın iptalini talep ediyorum. Ayrıca, sigorta özel kılavuzunda 'Sigortalının, sigorta poliçesini vade bitiminde yenileme zorunluluğu yoktur.' ifadesi yer...

Ziraat Bankası Konut Sigortası İptali

profile
Hayri
3 gün önce
425

Ziraat Bankası Batman/MERKEZ şubesi aracılığıyla kullanmış olduğum konut kredisi için yapılan ve Konut Sigortası poliçesinin, Türkiye Sigorta şirketi tarafından yenilendiği bilgisini SMS yoluyla aldım. 384200454 poliçe numaralı, brüt prim tutarı 4.639,97 TL olan sigorta poliçesi, iznim olmadan Türki...

Ziraat Bankası Ziraat Özel Konut Sigorta Poliçesi İptali

profile
Resul
1 hafta önce
255

Türkiye Sigorta Habersiz Konut Poliçesi t. C. Ziraat Bankası tarafından kullanmakta olduğum konut kredisine istinaden, Ziraat Özel Konut Sigorta Poliçesi 5443**220/1 Numarası olan sigorta poliçesi, iznim ve bilgim dışında Türkiye Sigorta ® a. Ş. Tarafından 17.01.2024 tarihinde 6061,29 TL olarak düze...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

3 Yorum

Emin
Emin

Teşekkürler ederim. Ben de buradan şikayetimi yazdım.

Emin
Emin

Bizde aynı dertten muzdaribiz Sabri Bey. Nasıl çözüldü. Bilgi verebilir misiniz.

Sabri
Sabri

İade işlemi yaptılar ben buraya şikayetimi yazdıktan sonra... Sizde yazabilirsiniz...

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Ziraat Bankası Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 20 sa 23 dk
Benzer Şikayet Yaz