Ziraat Bankası Ortak Atm'de Kalan Param Hala İade Edilmedi

Burak Burak28 Eylül 09:35

4 Eylül 2020 tarihinde İstanbul'da VakıfBank Mecidiyeköy Meydan Şubesinin şube önü ATM'sinden Ziraat Bankası hesabıma para yatırmak için VakıfBank ATM'sini kullanmak istedim. ATM'ye kartımı takıp parayı yatırdım ve ekranda bankanız işlemi onaylamamıştır yatırdığınız tutar iade edilecektir diye bir yazı yazdı ve yatırdığım miktarı iade etmedi ATM. Mesai saatleri dışında olduğu için şube kapalıydı. VakıfBank'ı aradım ve kendi bankam olan Ziraat bankasıyla görüşmem gerektiğini söylediler. Ziraat Bankası ise dilekçe ile kendilerine başvurmam gerektiğini söyledi. İşlem banka tarafından neden onaylanmadı dediğimde ise hesabımın uzun süre kullanılmadığı için pasif hale getirildiğini söylediler ama hesabımı işlemden en çok 10 gün önce kullanmıştım zaten. 10 gün kullanılmayan banka hesapları pasif hale getiriliyorsa ülkede kimsenin banka hesabı kalmaz. Bugün işlem gerçekleşeli 25 gün oldu ve hala tarafıma bir dönüş yapılmış değil. 25 gündür yatırdığım 910 liranın geri dönüşü yapılmadı ve benim için önemli bir miktardı bu konuyla alakalı mağduriyet yaşıyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Burak 28 Eylül 18:18

Mesai bitti ve hala tarafıma bir dönüş yapılmadı. Kopyala yapıştır cevap göndermek en kolay çözüm tabii.

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 28 Eylül 10:26

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ali 28 Eylül 14:26  

    Aynı sorunu bende yaşadım. 7200 TL param gitti resmen, ilgilenen falan yok, dilekçe yazdım bekliyorum. İnsanları bu şekilde mağdur etmeye hakkınız yok. Sorun ile alakalı farklı bir çözüm yolu bulursanız yazarsanız sevinirim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler