10 Şubat 2016

Ziraat Bankası Örenim Kredisine Bloke Konmuş!

Hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim, öğrenim hayatımı zaten çok zor şartlar altında sürdürüyorum, bankanıza borçlu veya borçlu olanlara kefil olabilirim. Devletin öğrenimimi sürdürebilmem için sağladığı öğrenim kredime Ziraat Bankası tarafından bloke konulmuş. İlk olarak bu 5102 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin 2 inci fıkrasına aykırıdır. Yani bu işlem hukuka aykırıdır.


İkinci olarak bir öğrenciyim zor şartlarda okuduğum sicilimden bellidir, öğrenim kredime Ziraat Bankası tarafından bloke konulması ahlaka aykırıdır, etik değildir. Üçüncü olarak aldığım 400 lira ne borcumu ödemeye yeter ne de Ziraat Bankası'nın buna bloke koymasına değer, ancak okulumu bitirip mezun olmama yeterli.


Mezun olduğum vakit zaten tüm borçlarımı kapatabilecek imkanlarım olacak, bu sıkıntılı durumumun içinde Ziraat Bankası'nın da bana bir tekme atmak yerini el vermesi kârlı olandır.
Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Fırat 182 Okunma

Cevaplar

  • Ziraat Bankası Temsilcisi10 Şubat 2016

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön