18 Haziran 2019
#12133081

Ziraat Bankası Mağdur Ediyor!

2016 Kasım ayında Ziraat Bankası Erciş şubesinden çektiğim ihtiyaç kredisini Temmuz 2018'de evlendiğimden ve evlenirken bir miktar dolar ve bir miktar taksit borcum oluştuğundan ve arada onları da ödediğimden 2018 Aralık ayında yapılandırdım yapılandırırken toplamda 40 bin TL civarı anapara borcum vardı peşin 8 bin TL civarı verdim kalanı ise Nisan 2019'a kadar 2050 TL devamında 1220 TL olacak şekilde yapılandırdım. Arada geciktirdim ancak zorlansam da taksitlerimi ödüyordum tek amacım 1220 TL'ye gelmesi ve rahatlamaktı. 29 Mayıs 2019'da elim müsait oldu ve sondan bir önceki 2100'ü yatırmak için hesaba para attım ancak farklılık gördüm bankayla irtibata geçtim ve dosyamın avukata verildiğini öğrendim.


Avukat bana 45100 TL borcum olduğunu ve tekrar faizle taksitlendirileceğini söyledi. Faiz indirimi talep ettim küfür etmediği kaldı. Bankalar kredilerde önce faizi aldığından kaç defa faiz ödediğimi bile bilmiyorum. Her seferinde sil baştan faiz ve üstüne şimdi avukat ücreti vs. Ben yeni evli bir öğretmenim bir kamu bankasından çektiğim kredi beni bitirdi. Ülkemiz malum bir döviz operasyonu ve krizi geçirdi. Hem dolar borcum yükseldi hem de her seferinde kredi faizi yenilendi 3 yıldır ödüyorum ama bir türlü anaparaya gelemediğim bir kredi var.


Avukat muhtemelen maaşıma göz diktiğinden hiçbir şekilde anlaşmak istemiyor. Ben yeniden faiz ödemek istemiyorum lütfen yardımcı olun. Milli birlik ve beraberlik sadece slogan değildir birçok kişi bu sıkıntılı süreçte borçlarını ödeyemez duruma geldi. Bu konuda en azından kamu bankaları vatandaşı ezmesin.

Hasan Hasan 9.547 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ziraat Bankası Temsilcisi18 Haziran 2019

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

Ziyaretçi Yorumları