23 Eylül 2014

Ziraat Bankası Maaş Hesabından Haksız İşlem Ücreti Kesiyor

Ziraat Bankası maaş müşterisiyim. Her ay ATM' den maaşımı çekmek istediğimde 1000 tl üstüne işlem ücreti adı altında (2-4 tl )kesinti yapıyor. Yani maaşımı komisyon almadan çektirmiyor. İnternet bankacılığından EFT ile maaşımı başka bankaya gönderip çekmek istediğimde de oradan da 1.5 tl kesiyor.

Aslında ana ekranda 0.21 kr yazıyor ama işlemi yapınca bir bakmışsınız 0.21 kr olmuş 1.5 TL. Ziraat Bankası dışında maaş müşterilerinden bu kadar komisyon alan başka banka yokken devletimizin bir bankasının böyle bir şey yapması hiç etik değil. (telefon bankacılığı ile müşteri temsilcisine ulaşmaktansa şubeye gitmek daha kolay) EFT mesaj ücreti tutarı -0,21EFT BSMV TUTARI -0,06 EFT KOMİSYON TUTARI -1.23.

Vijdan 425 Okunma

Cevaplar

  • Vijdan24 Eylül 2014

    Cevap olarak "operasyon maliyetleri ve piyasa koşulları da dikkate alınarak verilen hizmetler karşılığında, müşterilerimizden komisyon ve masraf tahsil edilmektedir." diye mail atıldı. acaba bu operasyon maliyetleri sadece Ziraat Bank. da mı var. Etrafımda Garanti,Akbank,Halk Bank., ve Yapı Krediden maaşını alan tanıdıklarım var ve hiçbirisinden bu ücretler alınmıyor.Hatta Kredi kartlarından yıllık kart bedeli bile alınmıyor. Demek ki diğer bankalar bu işe para harcamazken Ziraat çok para harcıyor.Bu paraları alıp hala diğer bankalardan hizmet olarak geri kalıyorsunuz. Siz bu mantıkla iş yaptığınız sürece ben ve iş arkadaşlarım üşenmeyip şubelerinizden bu parayı çekeceğiz.

  • Ziraat Bankası Temsilcisi23 Eylül 2014

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön