16 Nisan 2015

Ziraat Bankası Maaş Hesabımdan Hesap İşletim Ücreti Kestiler

Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabıma yatan maaşımdan yasal olmayan şekilde haksız ve yersiz hesap işletim ücreti kesilmiştir. Hesabımı açarken maaş hesabı ve aylık 800 TL'den fazla yattığı için hesap işletim ücreti alınmayacağını söyledi. Maaşım 800 den yüksek olduğu için otomatik ödeme talimatına gerek duymadık.

Bugün bankaya gittiğimde, 800 TL'nin hesapta kalması gerektiğini öğreniyorum. Çektikleri hesap işletim ücretlerinin de ödenmeyeceğini söylüyorlar. Otomatik ödeme talimatı verdim tekrar kesilmemesi için. Bunu bana baştan açıklasalardı, otomatik ödeme talimatını hesabı açarken de verebilirdim, yıllardır kullandığım telefon faturam sonuçta. Hesabımdan kesilen paranın iadesini talep ediyorum.

Buket 261 Okunma

Cevaplar

  • Buket28 Nisan 2015

    Ziraat bankasından aradılar ve beni mesai saati içerisinde kendileriyle görüşmeye çağırdılar. Bende dolayısıyla gidemedim. Daha sonra mail atmışlar, ''İlgide belirtilen itirazınız ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda, hesabınızdan tahsil edilen hesap işletim ücretinin iadesi gerçekleştirilmiştir. ''. Yalnız almam gereken hesap işletim ücreti 100 TL'ydi. Yalnızca 20 TL yatırmışlar. Beni neden bankaya çağırdıklarını da anlamış değilim.

  • Ziraat Bankası Temsilcisi17 Nisan 2015

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön