Ziraat Bankası Kredili Hayat Sigortası Düzeltilmesi Veya İptali

Rukiye Rukiye25 Şubat 14:18

09/09/2019 tarihinde Ziraat Bankası Tokat şubesinden kullanmış olduğum 192.000 TL konut kredisine istinaden tarafıma hayat sigortası düzenlenmiş olup sigorta poliçesi düzenlenirken tarafıma hiçbir suretle sağlık bilgisi sorulmamış olması nedeniyle eksik düzenlenen poliçenin (kanser tedavisi gördüğüm bilgisinin girilmemesi) tarafıma hiçbir güvence sağlamadığını öğrenmiş bulunmaktayım. 

Kredi kullanımı öncesinde kanser tedavisi gördüğüm bilgisinin sigorta poliçesine girilerek yeniden sigorta poliçesi düzenlenmesi talebimi kredi çekmiş olduğum banka personeline iletmem üzerine böyle bir düzenlenmenin yapılamayacağı belirtilerek hiçbir şekilde yardımcı olunmamış ve istersem gidip krediyi başka bankaya taşıyabileceğimi belirtti. 

Krediyi başka bankaya taşıma gibi bir talebim olmayıp sigorta poliçesinin bu haliyle vefat durumunda herhangi bir güvence sağlamıyor ise tarafıma hiçbir yararı olmaması nedeni ile sigorta poliçesinin tamamen iptal edilerek poliçe prim tutarının banka hesabıma iadesini talep ediyorum.

Cevaplar

profile-icon Rukiye 04 Mart 16:13

7 gün oldu bankanın halen cevap vereceğini umut ediyorum.

profile-icon Rukiye 02 Mart 13:20

5 gün oldu. Banka mail veya telefon ile halen iletişime geçmedi.

profile-icon Rukiye 28 Şubat 10:26

3 gündür hiçbir şekilde olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanmadı. Bir an önce talebimin gerçekleştirilmesini talep ediyorum.

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 25 Şubat 14:19

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Rukiye 02 Mart 11:44  

    5 gün oldu. Banka mail veya telefon ile halen iletişime geçmedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler