22 Nisan 2013 #1756253

Ziraat Bankası Kredi Vermedi Ekspertiz Ücreti Alıyor!

2013 Şubat ayı içerisinde emekli annemin üzerine ev kredisi çekmek için Ziraat Bankası Banaz/ Uşak şubesine başvurduk. H. . beyin bize ihtiyacımız olan krediyi verebilecekleri yönlendirmesi sonucu işlemlere başladık.


Bankanın gönderdiği ekspertizler bankanın bizi ümitlendirdiği miktarda rapor vermeyince H. . bey de evi alabileceğimiz tutarda krediyi veremeyeceklerini söyledi. Evi alamadık. Yaklaşık iki ay sonra annemin maaş hesabından 320 TL ekspertiz masrafı kesildi.


İhtiyacımız olan krediyi veremediniz ve evi de sizin kredinizle alamadık ki bu para neye göre kesiliyor. Sözleşmeyi istedik banka bize vermedi. Para iade edilmediği taktirde; Tüketici İl Müdürlüğüne ve hakem heyetine başvuracağım.

Ahmet 3.140 Okunma

Cevaplar

 • Ahmet10 Haziran 2013

  banka dilekçeme sözleşmeyi eklemiş ve sözleşmede yalan yok ekpertiz masrafı alınır yazıyor.dolayısıyla bunu imzlatmış olmaları bankayı rahatlattığı için kredi öncesi istediğiniz parayı veririz diyorlar sonra da ekpertizler eve istenen miktar kadar fiyat biçmediklerinden biz de ev bedelinin %75 ini kredi olarak verebiliriz deyip işin içinden sıyrılıyorlar.kredi verme aşamasında olur olur veririz sözleri söyleyerek müşteriye ümit veriliyor sonra da topu taca atıyorlar.tüketici hakem heyetine verdim.en azından masrafın yarısını banka karşılasın diye.ve emsal kararlar da var.bekliyorum

 • Ahmet29 Nisan 2013

  banka yazılı dönüş yaptı.bize krediyi istediğiniz miktarda verebiliriz sorun olmaz deyip sözleşme imzalattınız/yönlendirdiniz ve ekspertizlerde eve beklenen bedeli biçmedikleri için sonuçta krediyi veremediniz..en azından yanlış yönlendirildiğimiz için ekspertiz masrafının yarısının banka tarafınfan ödenmesini ve faturasının bana gönderilmesinin karara bağlanması için hakem heyetine başvurdum cevap bekliyorum.

 • Ahmet24 Nisan 2013

  kısmen yanıt verilmesi güzel ancak zamanında çözümünü bekliyorum..

 • Ahmet24 Nisan 2013

  Şikayetim ilgili şubenize iadeli taahhütlü dilekçemi göndereli yaklaşık 15 işgününü geçti.Yukarıda belirttiğiniz e-posta adresinizdeki iletişim sekmesinden 24 nisan itibariyle bildirmiş bulunmaktayım.(daha önce internet adresinizden bildirmeyi denemiştim ancak siteniz çalışmamıştı)

 • Ziraat Bankası Temsilcisi22 Nisan 2013

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön