Ziraat Bankası Kredi Çekerken İsteğim Dışında Alınan Ücretlerin İadesi

Özle Özle22 Ağustos 14:51

10 Temmuz 2020 tarihinde Trabzon Ziraat Bankası Of şubesinden 105.000.00 kullanmış olduğum konut kredisi esnasında bankadaki personel Zorunlu DASK sigortası ve Ziraat özel konut sigortası yapılacağını aksi halde kredi kullanılamayacağını belirtti.

Ancak bu poliçenin her yıl yenileneceğini söylemedi ve kanunen zorunlu olan tek sigorta DASK sigortasıdır. Ziraat Sigortayı aradığımda ise DASK dışındaki sigortaların zorunlu olmadığını ve bu inisiyatifin banka şubelerinde olduğunu belirtmiştir. Eğer bu sigortalar banka personelinin inisiyatifine bırakılırsa prim almak için herkese zorunlu diyerek yalan bir bilgiyle satış yapmakta olup, bu durumda da Ziraat Bankası gibi köklü ve kurumsal bir devlet bankasının bir politikası olmadığı kanaati doğmaktadır. 9898**39 numaralı Poliçemin acilen iptal edilmesini istemekteyim.

Ayrıca kredi kullanım esnasında yasal olarak bankaların kredi kullanımı sırasında dosya masrafı, tl kullandırım komisyonu gibi farklı isimler altında tüketiciden herhangi bir ücret talep etmemesi gerekmektedir. Hesabımdan 'tl Kullandırım Komisyonu' adı altında kesilen ücretin ve diğerlerinin iadesini talep ediyorum. Hiçbir banka personeli Bankadan daha üstün değildir. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Trabzon Ziraat Bankası Of şubesi 247-37***9-**16 numaralı hesabımdan çekilen ücretler. Tl kullandırım komisyonu- 525,00 Kredi kullandırım hayat sigortası- 298,06 Ziraat Sigorta prim borcu- 418,45 Ziraat Sigorta ferdi kaza poliçesi-149,00 Ziraat Sigorta kredi koruma sigorta poliçesi- 689,98.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum
full-star empty-star empty-star empty-star empty-star
1/5

Cevaplar

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 22 Ağustos 15:02

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Özle 30 Ağustos 14:24  

    Şikayet çözümlü değil. Sigorta şirketi bankaya, banka sigorta şirketine yönlendiriyor. Siz ise boşu boşuna bir oraya bir buraya gidip geliyorsunuz. Sonuç, sorunun çözülmemesi için oyalamak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler