21 Ekim 2016

Ziraat Bankası Konut Sigortası Yapılmış!

Ziraat Bankası müşterisiyim. 2010 yılında konut kredisi kullandım. Her yıl kasım ayında DASK poliçesi haricinde bir de banka tarafından konut sigortası yapılmaktadır. DASK'ın zorunlu olduğunu biliyorum. Hayat sigortasının da yapılmasını istiyorum. 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanuna dayanılarak hazırlanan konut finansmanı sözleşmeleri yönetmeliğinin dördüncü bölümünün 10. maddesi olan sigorta yaptırılması başlıklı maddeye istinaden zorunlu olmayan konut sigortasının yapılmasını istemiyorum.


Banka ile müzakere edilmeden otomatik olarak yapılan bu sigorta işlemini kabul etmiyorum. Telefonuma bankadan mesaj olarak ''*** numaralı konut poliçeniz otomatik olarak yenilenmiştir'' mesajı gönderilmiştir. Bu zorla yapılan ve ücreti hesabımdan 10/11/2016 tarihinde kesilecek olan konut sigorta poliçesini istemiyorum. Gereğini rica ederim.

Murat 1.182 Okunma

Cevaplar

  • Ziraat Bankası Temsilcisi21 Ekim 2016

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön