sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Zorunlu Bireysel Emeklilik Yalanı

Zehra Zehra19 Ağustos 16:47

18 Haziran 2020 tarihinde Balgat/Ankara Ziraat Bankası şubesinden 15 yıl 1 yılı ertelemeli 2. El konut kredisi çektim. Bu sırada banka çalışanı şahıs kredi çekebilmem için bireysel emeklilik sigortası yaptırmamın zorunlu olduğu söyledi. Ben de istemeyerek de olsa mecburen kabul ettim. Ayrıca bana yine istemediğim halde kredi kartı çıkartıldı. Hayat sigortası, konut sigortası kesildi. Sonradan edindiğim bilgiye göre DASK dışında bunları yaptırma zorunluluğu yokmuş ve aynı bankadan aynı krediyi kullanan şahıslarla iletişime geçtiğimde böyle bir durumun olmadığını tamamen bize yanlış bilgi verildiğini anladık. Poliçeleride incelediğim zaman bu durum de belli zaten. Bunları Zorunlu DASK sigortasının dışında bütün kesintilerinin iptal edilip bana iade edilmesini talep ediyorum. Kredi kartımın da iptal edilmesini istiyorum. Şikayetime cevap bulamazsam Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kuruluna da şikayet etmek durumunda kalacağım.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Zehra 24 Ağustos 11:51

Hala dönüş olmadı ve mağduriyetimiz devam ediyor. Devletin vatandaşlara sunduğu kredi paketlerinden bile mecburi diyerek gayri yasal paralar alıyorsunuz bir de çözüm üretmiyorsunuz? Gerekli bütün mercilere şikayetlerimi ileteceğim. Eğer çözme taraftarı değilseniz mahkeme yoluyla devam edeceğim.

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 19 Ağustos 16:49

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Zehra 21 Ağustos 23:55  

  Hala sonuç yok BDDK ya dilekçe yazacağım e devletten ve CİMER den şikayet de bulunacağım. Devletin bizim ev sahibi olabilmemiz için tanındığı fırsatı bankalar kendilerine firsat yaptı.

 • profile-icon Zehra 21 Ağustos 23:55  

  Hala sonuç yok BDDK ya dilekçe yazacağım e devletten ve CİMER den şikayet de bulunacağım. Devletin bizim ev sahibi olabilmemiz için tanındığı fırsatı bankalar kendilerine firsat yaptı.

 • profile-icon Neşe 20 Ağustos 13:44  

  Aynı şekilde bana da mağduriyet yaşatıyorlar, sonuç var mı acaba?

 • profile-icon Sezai 20 Ağustos 10:51  

  Aynı durumdan bende mağdurum. Bir cevap alabildinizmi acaba

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler