Ziraat Bankası ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Satılmış'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

1.062görüntüleme
Satılmış
Satılmış 02 Kasım 2020 16:11

19.10.2020 tarihinde Ulus merkez şubesine yaptığım sıfır/1.el konut kredisi başvurusunun eksper sonucunda 2.el olduğuna eksper yetkilileri a***beyin evin sıfır/1.el olduğunu fakat 2017'de iskan alınmasından dolayı 2.el olarak bankanın değerlendirdiğini Ziraat Bankası yetkililerinden konunun çözümü hakkında destek alınabilineceğini ifade etti (Tabu fotokopisi teslim alındı) fakat sonuç olumsuz oldu.

Müşteri yetkilisi S*** hanım konut kredisi faiz oranının %1,25 olarak değiştiğini buna göre işleme devam edilebileceğini aksi halde başvurunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi.Satın alacağım evin sahibi bana güvenerek kendisi de planını yaptığından başvuruyu iptal ettirmedim, gününü ve miktarını azaltarak kredi başvurusunu devam ettirdim. Evraklar üzerine 19.10.2020 tarihinde başvuru yaptığım imzalarda da görünmektedir.

Sizlerden isteğim başvuru tarihim belli satın alacağım evin sıfır/1. el olduğu tapuda kat irtifakı (toprak sahibi ve satışın hiç olmaması) neticesi çerçevesinde kredi faizi oranını %0,99 olarak düzeltilmesini rica ederim.Sonucun tarafınızca olumsuz değerlendirilmesi neticesinde gerekli yerler (CİMER) başvuruyu yapacağımı bilmenizi isterim.

Ziraat Bankası Logo
Ziraat Bankası02 Kasım 2020 16:38

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler