Ziraat Bankası Kanuni Takip Kaldırma

Arif Arif23 Ekim 02:57

Ziraat Bankası'ndan çektiğim konut kredisini 7 yıldır ödememe rağmen bana kredi kullanırken zorla açılan 1200 TL'lik km/h hesabının 965 TL borcuna istinaden 1 gün için kanuni takibe konuldu. Ayın 15'inde maaşımı alacağımı ve bu parayı 15'inde yatıracağımı defalarca söylememe rağmen Balıkesir Altıeylül Ziraat Bankası Çalışanı y*** isimli şahıs beni 1 gün için kanuni takibe soktu. 

Adam zorla kredi vermeye çalışıyor. Faizler yükseldi kredi satacak kendi puanı yükselecek. Faizler düşükken 1 yıl erteleme varken niye aramadın diyoruz Covid vardı diyor. Kamu personeliyim ne fark eder diyorum cevap yok. Ayın 15'inde bu parayı hemen yatırdım. Para hesaptan çekildi. Ancak bu y*** isimli şahıs kanuni takibi kaldırmıyor. Nasıl bir bankaysa çağrı merkezini arıyorsun şube ile görüşün deniyor şube ile görüşüyorsun bizimle ilgisi yok deniliyor. 

İnsan 1 gün için kanuni takibe mi sokulur. 11 yıldır memurum. Sırf arkadaşım Ziraat Bankası'nda çalışıyor diye konut kredisi çektim. 120 ay olan borcum 18 ay kaldı. Yetmedi 10 bin tl ara ödeme yaptım. Bir de kamu bankasısınız sizin yaptığınızı özel bankalar yapmıyor.

  • - Görüntüleme
  • 2Yorum

Cevaplar

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 23 Ekim 08:42

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Arif 2 hafta önce  

    Hala geri dönüş yok maalesef.

  • profile-icon Arif 24 Ekim 11:56  

    Banka olarak siz hiçbir şey çözemezsiniz. Ben 23.10.2020 tarihinde Ziraat Bankası Serdivan Şubesine gittim. Hesabın bağlı bulunduğu Altıeylül Şubesi Personeli y isimli şahsın borç ödendiği halde merkeze bildirimde bulunmadığını öğrendim. Yazık diyoru

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler