06 Kasım
#12914369

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Sigorta İptali

Ziraat Bankası Çanakkale Onsekiz Mart Şubesi'nden çekmiş olduğum ihtiyaç kredisinde tarafıma halihazırda hayat sigortası yapılmış olup ayrıca zorunlu olarak gösterilerek ferdi kaza poliçesi ve eşya paket poliçeleri yapılmıştır. " 22.05.2015 tarih ve 29363 sayılı Tüketici Kredileri yönetmeliğindeki " Madde 26: Tüketicinin yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla açık talebi olmaksızın kredi ile ilgili sigorta yaptırılamaz.


Tüketicinin sigorta yaptırmak istemesi halinde, istediği sigorta şirketinden sağladığı teminat, kredi veren tarafından kabul edilmek zorundadır. Bu sigortanın kredi konusuyla, meblağ sigortalarında kalan borç tutarıyla ve vadesiyle uyumlu olması gerekir. "metnine istinaden çekmiş olduğum ihtiyaç kredisi için ayrıca yapılan ferdi kaza ve eşya paket sigortalarının ihtiyaç kredisiyle konusuyla uyumu ve ilgisi olmadığı için ferdi kaza ve eşya paket sigortalarının iptalini ve tutarın tarafıma iadesini istiyorum.

Seçkin Seçkin 1.726 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ziraat Bankası Temsilcisi06 Kasım

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

Ziyaretçi Yorumları