23 Şubat 2013 #1650982

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücretinin İadesini İstiyorum!

2009 yılından beri öğrenci olmam sebebi ile Ziraat Bankası müşterisiyim. Ziraat Bankası tarafından Hesap İşletim Ücreti adı altında, değişik tarihlerde ve hesaplayabildiğim kadarıyla toplam olarak yaklaşık 138.00 TL hesabımdan kesildi. Bu durumu ilk olarak bulunduğum il'de ki şubeye öğrenci olduğumu belirterek bildirdim ve cevap olarak her ay hesabımda minimum 500.00 TL olması gerektiğini söylediler. Ayrıca Genel Müdürlüğünüze dilekçe ile başvurdum ama herhangi bir cevap alamadım. Şu ana kadar kesilen miktarın tarafıma geri iade edilmesini ve hesap işletim ücreti adı altında hesabımdan kesinti yapılmamasını istiyorum.

Ufuk 30 Okunma

Cevaplar

  • Ufuk26 Şubat 2013

    Bankadan Gelen Cevaptır; Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır. Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmakta olan Hesap İşletim Ücreti Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiştir. Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) ayrık olmak üzere üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) tahsil edilen H.İ.Ü. 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 550.-TL’den düşük olan TL hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 15.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 300.-USD’den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir.

  • Ziraat Bankası Temsilcisi25 Şubat 2013

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön