28 Mart 2013 #1710708

Ziraat Bankası Habersiz Hayat Sigortası!

Ziraat Bankası'nda hesabıma ek hesap tanımlandığı gerekçesiyle mevcut nakit paramdan haberim olmadan 1,08 TL Sigorta Pirimi (Hayat Sigortası imiş ki zaten 2 tane hayat sigortam var) ücreti adıyla kesinti yapılmıştır.4440000 nolu hattan temsilcilerle yapmış olduğum görüşmelerime "erişim sıkıntısı" bahanesiyle çözüm üretilmemiştir.


Hesabımın olduğu şubedekiler ise "bankaya gelmem ve hesabı kapatmam halinde geri ödeyeceklerini" "bunların rutin kesintiler olduğunu, iade talebi halinde ödeyemeyeceklerini" söylemişler kesintiyi geri ödememeleri halinde Hakem Heyetine başvuracağımı söylediğimde ise "istediğini yap" diyerek anlaşılan misal baskın çıkmaya çalışmışlardır. Nazarınızda şikayetçiyim.

Hatem 62 Okunma

Cevaplar

  • Hatem06 Nisan 2013

    İl dışındayım ve ziraat bankası hesabımdan cebr-i icra yolu ile aldığı para için "şubeye başvuru yapmam halinde ödeneceğini"tarafıma mail yolu ile iletmiştir.Res'en hesabımdan kesmiş olduğu ücretin iadesi için bir de şahsi olarak şubelerine başvuru yapmamı beklemektedirler.Firmanın benim rızamı almadan beni sigortalaması ve üstüne birde hesabımdan sigorta ücretini kesmesi çifte hukuksuzluktur; yetmiyormuş gibi birde şubemize şahsi başvurun diyorlar. Firmanın kavrayamadığı itiraz sebebim, kesilen paraya veya miktara değil de güvenimin zedelemesine ve firmanın zorbalığından ötürü tarafımdan özür dilememesinedir.

  • Ziraat Bankası Temsilcisi28 Mart 2013

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön